• 25 czerwca 2024

Podłączanie klawiatur do telewizora - jak zrobić to poprawnie?

Bezprzewodowa klawiatura

Każdego roku "inteligentne" telewizory stają się coraz bardziej popularne. Urządzenia te mają nowe funkcje, a użytkownicy zadają wiele pytań. Na przykład, jak podłączyć telewizor do klawiatury. Na początku takie zadania mogą wydawać się niemożliwe.

Podłączanie

Nie jest tajemnicą, że do telewizora można podłączyć różne urządzenia. Możliwe jest podłączenie zewnętrznych dysków twardych i komputerowych dysków twardych oprócz zwykłych tunerów i odtwarzaczy. Możliwe było podłączenie różnych dysków flash, w tym smartfonów. Ponieważ TB umożliwia wyszukiwanie informacji w Internecie, potrzebne będą gadżety kompatybilne z przeglądarką. Chociaż pilot ma touchpad i klawiaturę, nadal trudno jest na nim pisać. Użytkownicy chcą wiedzieć, jak podłączyć klawiaturę do telewizora.

Można używać zarówno urządzeń przewodowych, jak i bezprzewodowych. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem urządzenia. Podłączenie klawiatury za pomocą kabla USB nie stanowi problemu, ale telewizor z obsługą Bluetooth pozwoli na korzystanie z bezprzewodowego gadżetu. Podłączenie dowolnego urządzenia przewodowego jest zatem znacznie łatwiejsze, ponieważ z tyłu telewizora znajduje się wiele złączy.

Problemy z kompatybilnością

Należy pamiętać, że producent sprzętu będzie miał duży wpływ na to, czy będzie można podłączyć klawiaturę do telewizora. Niektóre tanie chińskie klawiatury mogą nie działać. Najlepiej jak najszybciej potwierdzić kompatybilność.

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy produktów. Modele biurowe od Gembird i innych producentów, takich jak Genius, A4tech, będą działać z inteligentnymi telewizorami. W tym przypadku podłączenie klawiatury do telewizora nie daje dziecku żadnych korzyści.

Łączność

Możesz użyć klawiatury lub myszy, która jest podłączona przewodowo, aby znaleźć złącze z tyłu. Powinno to być łatwe do zrobienia, ponieważ praktycznie wszystkie gadżety można teraz podłączyć za pomocą portów USB. Z tyłu telewizora znajduje się zwykle kilka złączy. Możesz podłączyć klawiaturę komputera do jednego z tych portów. Wypróbuj inny port, jeśli nie działa. Czasami złącza nie są w tej samej wersji. Jeśli masz w ręku gadżet bezprzewodowy, potrzebujesz adaptera. Zainstaluj go w złączu oznaczonym etykietą LAN. W tym celu może być konieczne uzyskanie instrukcji.

Więcej do przeczytania na https://marketmedia.pl/blog/jak-podlaczyc-klawiature-do-telewizora/glse_nqrj

Komunikaty

Po prawidłowym podłączeniu telewizor musi reagować prawidłowo. Po podłączeniu klawiatury i myszy pojawi się komunikat o zainstalowaniu nowego urządzenia. W większości przypadków oba urządzenia będą gotowe do użycia, więc dalsze ustawienia nie będą potrzebne. Możliwe, że telewizor zgłosi, że urządzenie zostało podłączone, ale nie jest obsługiwane. Jest to częste w przypadku tanich urządzeń. W niektórych przypadkach telewizor może nawet nie wykryć klawiatury. W takim przypadku można spróbować połączyć się przez inny port, ale jest mało prawdopodobne, aby to pomogło.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy klawiatura będzie działać z telewizorem, nawet jeśli można ją podłączyć. Nie ma potrzeby kupowania klawiatury, jeśli chcesz tylko wpisywać informacje w pasku wyszukiwania. "Natywna" klawiatura jest bardziej wydajna.

Poniżej przedstawiono najskuteczniejsze sposoby zmniejszenia ryzyka obrażeń.

  • Jeśli jesteś w stanie znaleźć port i zainstalować na nim akcesorium, możesz dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Interfejs jest podobny w prawie wszystkich telewizorach. Użytkownik musi wybrać z menu "Znajdź" System i "Menedżer urządzeń".
  • Ścieżka ta może się różnić w zależności od modelu. W przypadku niejasności należy zapoznać się z instrukcjami. Menedżer urządzeń ma niewiele opcji, ale można tutaj spróbować skonfigurować zarządzanie sprzętem. Można tu ustawić przełącznik układu klawiatury na dogodną kombinację. Można wybrać przycisk główny i dostosować kursor.

Klawiatura bezprzewodowa

Konfiguracja sieci bezprzewodowej

Przejdź do Menedżera urządzeń i skonfiguruj połączenie bezprzewodowe. Połączenie przewodowe może być wyłączone, ponieważ połączenie bezprzewodowe jest aktywne i odwrotnie.

Aby podłączyć klawiaturę bezprzewodową do telewizora, konieczne może być wybranie opcji "Podłącz urządzenie Bluetooth" w Menedżerze urządzeń. Telewizor rozpocznie wyszukiwanie podłączonego sprzętu. Po znalezieniu klawiatury zostaniesz poproszony o połączenie. Wystarczy tylko wyrazić zgodę.

Funkcje urządzenia

Jak już wspomnieliśmy, do telewizora można podłączyć zarówno urządzenia innych firm, jak i "natywne". Na przykład Samsung Smart TV ma klawiaturę, która jest markowa i oferuje więcej funkcji. Umożliwia również dostosowanie pracy do sprzętu.

Pytanie brzmi: Czy potrzebujesz dodatkowych funkcji, których producent wymaga od użytkownika? Wszystko jest wyjątkowe. Standardowa klawiatura i mysz z łatwością poradzą sobie z większością zadań. Oszczędza się je w szczególności podczas korzystania z przeglądarki. W tym przypadku zarządzanie jest podobne do tego, co dzieje się na komputerze. Przeglądać można za pomocą myszki: podwójne kliknięcie przeniesie nas do Smart Hub Menu.

Markowa klawiatura

Jak podłączyć klawiaturę dostarczoną z telewizorem? Należy postępować zgodnie z instrukcjami. Wystarczy użyć połączenia bezprzewodowego lub przewodowego. W takim przypadku klawiatura zacznie działać, gdy tylko telewizor zainstaluje urządzenie.

Użytkownicy Samsunga skorzystają z markowej klawiatury. Posiada ona wbudowany touchpad, który jest bardzo wygodny. Klawiatura jest kompaktowa, ale ma duże klawisze.

Gadżet pozwala użytkownikom poruszać się po menu telewizora, specjalnych aplikacjach i pracować w sieciach społecznościowych. Użytkownik może napotkać pewne problemy z kompatybilnością, ponieważ niektórzy producenci oprogramowania nie zapewniają obsługi oprogramowania dla niektórych klawiatur.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...