• 17 lipca 2024

Co powinno wyróżniać regały magazynowe?

Regały to niezbędne wyposażenie nie tylko hal magazynowych, miejsc dystrybucji czy sklepów. Takie konstrukcje doskonale sprawdzają się również w garażach, warsztatach i innych miejscach, gdzie konieczne jest przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów. W jaki sposób szukać właściwych tego typu konstrukcji, które będą wyróżniać się stabilnością, wygodą użytkowania, bezpieczeństwem oraz dużym udźwigiem?

Regały magazynowe – rodzaje  

Wśród regałów magazynowych można znaleźć wiele modeli i konstrukcji, których celem jest spełnianie różnych funkcji. Mogą to być regały półkowe, paletowe, wspornikowe, wielopoziomowe, w postaci półek i inne. Za każdym razem jednak przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

W pierwszej kolejności jednak warto określić przestrzeń do zagospodarowania tego typu meblami, pożądane wymiary oraz specyficzne warunki, których wymaga towar lub jakie panują w danym pomieszczeniu. To m.in. wyjątkowo ciężkie przedmioty, które mają znajdować się na regałach, czy potrzeba szczególnego zabezpieczenia w przypadku produktów szklanych itp.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu regałów magazynowych?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić nazwę oraz oznaczenia danego modelu regału. Dzięki temu uzyskamy informację o rodzaju konstrukcji, zweryfikujemy producenta, określimy też rok produkcji oraz numer fabryczny. W przypadku kontroli odpowiednich jednostek lub nieszczęśliwego wypadku w przyszłości będą to informacje kluczowe. Ważna jest również instrukcja montażu oraz kwestie przeprowadzanych  badań technicznych wraz z wynikami.

Kolejny bardzo istotny aspekt to maksymalne obciążenie. Regały magazynowe muszą być w stanie utrzymać dany towar i najlepiej, by wartość ta pozostawiała jeszcze pewien margines dopuszczalnego ciężaru. Plus stanowić będą dodatkowe mocowania i zabezpieczenia oraz konstrukcja dająca możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Do znacznych obciążeń najlepiej też będzie wybrać stal.

Kupując regały magazynowe, należy decydować się wyłącznie na produkty od sprawdzonego producenta, posiadającego ugruntowaną opinię na rynku, oferującego różne rodzaje wyposażenia oraz wsparcie. Taką firmą jest producent regałów AB RACK. To uznany sprzedawca zarówno konstrukcji idealnych do magazynów, biur, jak i archiwów. Doświadczeni specjaliści służą pomocą i radą oraz chętnie pomogą w dopasowaniu właściwych produktów do bieżących potrzeb klienta.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować