• 25 czerwca 2024

Jaką pralkę wybrać dla alergika?

pralka

Pytanie o to, jak skutecznie wyeliminować z ubrań alergeny, zyskuje w ostatnich latach na popularności. Nie ulega przy tym wątpliwości, że pomóc może nam w tym ich odpowiednie pranie. Takie skuteczne pranie ma jednak szansę na powodzenie jedynie wówczas, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z pralki dla alergików.

Alergia to poważny problem, który potrafi utrudniać codzienne funkcjonowanie. Niestety, walka z alergenami nie jest łatwa, problemem jest zaś między innymi to, że te ostatnie gromadzą się w wielu miejscach. Wolna od nich nie jest także odzież, gromadzą się na niej bowiem nie tylko pyłki, ale również roztocza.

Trudno się temu przeciwstawić, jeśli weźmie się pod uwagę to, że właśnie w odzieży przemieszczamy się, a tym samym odwiedzamy wiele miejsc, w których możemy się natknąć na alergeny. Niestety, alergicy muszą liczyć się z tym, że już krótka obecność alergenów na ich ubraniach może się okazać dla nich szkodliwa. Rozwiązaniem problemu może być częste pranie, jednak i ono nie może być przypadkowe. Liczba substancji uczulających jest naprawdę wysoka, trudno więc liczyć na to, że poradzi sobie z nimi pralka, która nie została wyposażona w odpowiedni program.

Pranie odzieży bez odpowiedniej pralki jest więc czynnością pracochłonną, która wcale nie gwarantuje nam powodzenia. Odzież wydaje się czysta, można jednak obawiać się, że wcale nie jest wolna od zanieczyszczeń. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie jesteśmy w stanie znaleźć pralki, która będzie w stanie spełnić potrzeby alergików. Znajduje się ona choćby w ofercie firmy Kernau. Tu na szczególną uwagę zasługuje model KFWM 642102 – pralka, która zwraca na siebie uwagę ze względu na innowacyjny system anti alergic, który został potwierdzony specjalnym certyfikatem. Tu na uwagę zwraca przede wszystkim wysoka skuteczność systemu,. Pozwala on bowiem na eliminowanie siedmiu alergenów i czterech typów bakterii, które pojawiają się najczęściej.

pralka dla alergika

Takie rozwiązanie daje nam pewność, że tekstylia zostaną wyprane z dużą starannością, alergicy zaś zostaną uwolnieni od tego, co stanowi dla nich największe zagrożenie. Oczywiście, program stworzony z myślą p alergikach nie jest jedynym, z jakim mamy do czynienia. Poza nim mamy też do czynienia z kilkunastoma innymi, możemy więc mieć pewność, że jakość prania będzie nas satysfakcjonowała. Ciekawy z punktu widzenia osób zmagających się z alergiami jest również model KFWM 856141.

Tu na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny program 12 minut, dzięki któremu można odświeżać zarówno tkaniny lekko zabrudzone, jak i te, które są wyjątkowo delikatne. Jeśli chcemy, aby ubrania alergika nie stanowiły dla niego zagrożenia, musimy pamiętać o tym, jak ważne jest w ich wypadku płukanie. To właśnie na tym etapie wypłukiwane są zarówno roztocza, jak i alergeny, a także zabrudzenia i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Płukanie powinno być możliwie jak najbardziej intensywnie, a pralki przeznaczone dla alergików gwarantują nam, że odbywa się ono wyjątkowo sprawnie. Pralka dla alergika pomaga także wówczas, gdy problem alergii dotyczy dzieci, te bowiem potrafią zdumiewająco wręcz brudzić swoje ubrania.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować