• 30 maja 2024

Łóżko dziecięce a przyszłość. Dlaczego to inwestycja na lata?

​Wybór odpowiedniego łóżka dziecięcego jest bardzo ważny. W końcu komfortowy i zdrowy sen urwisa w dużym stopniu uzależniony jest właśnie od tego, jakie parametry ma posłanie, z którego korzysta co noc. Czy w takich okolicznościach wystarczy po prostu kupić dziecięce łóżko? Zasadniczo – tak. Problemem może być jednak fakt, że maluchy w okresie przedszkolno-szkolnym rosną szybko. Co zatem zrobić, by łóżko dla dziecka było mimo wszystko inwestycją na lata? Na to pytanie odpowiadamy w artykule.

Łóżka pojedyncze i łóżka podwójne – które lepiej sprawdzą się jako inwestycja na lata?

Generalnie można powiedzieć, że zarówno łóżka podwójne, jak i pojedyncze dobrze sprawdzą się jako meble do pokoju dziecięcego. Łóżko piętrowe będzie doskonałym wyborem przede wszystkim do pokojów o ograniczonej powierzchni, w których oszczędność miejsca jest ważna. Dodatkowo wchodzenie i schodzenie po drabince oraz zabawy na górnym łóżku mogą dawać dużą frajdę kilkuletnim dzieciom.

Jeżeli jednak łóżka mają być inwestycją na lata, lepiej – o ile jest to możliwe – sprawdzą się łóżka pojedyncze. Mówiąc w skrócie, można powiedzieć, że:

  • zapewniają one dorastającemu rodzeństwu większe poczucie prywatności we wspólnym pokoju,

  • umożliwiają łatwiejsze przearanżowanie wystroju pomieszczenia, gdy zachodzi taka potrzeba.

Jak wybrać łóżko dziecięce na lata?

Jednak nawet wtedy, gdy szukamy łóżka pojedynczego dla dziecka, które ma swój własny pokój, znalezienie modelu na długie lata nie jest zadaniem prostym. Wynika to po prostu z faktu, że dziecko szybko rośnie, a posłanie powinno mieć określone wymiary, by gwarantować urwisowi wygodę i bezpieczeństwo – przyjmuje się, że długość łóżka powinna być o około 20 cm większa od wzrostu śpiącej w nim osoby. Łatwo można sobie wyobrazić, że łóżko o długości 140-160 cm raczej nie będzie dobrym wyborem na lata – pociecha szybko z niego wyrośnie!

Problem polega na tym, że w wielu sklepach z meblami alternatywą są łóżka dla dorosłych, czyli takie, które mają długość 200 lub 220 cm. To z kolei w wielu pokojach będzie rozwiązanie niepraktyczne.

Jeżeli szukasz łóżka dziecięcego, którego wymiary można skonfigurować według potrzeb własnego dziecka, zapoznaj się z ofertą sklepu Łóżkolandia. Marka ta oferuje stylowe łóżka drewniane, które jednocześnie znakomicie sprawdzą się jako meble dla nastolatków. Ich wymiary można bowiem konfigurować – dostępne opcje to m.in. 80x160 czy 90x190 cm.

Łóżka pojedyncze, podwójne i łóżka potrójne w sklepie Łóżkolandia

W ofercie sklepu internetowego Łóżkolandia można znaleźć modele dla dzieci w różnym wieku. Łóżka-domki to doskonała propozycja dla najmłodszych, ale wiele mebli o bardziej klasycznym wyglądzie znakomicie będzie pasować do pokojów starszych dzieci. Co więcej, Łóżkolandia oferuje drewniane łóżka pokryte ekologicznymi farbami w różnych wersjach: dostępne są modele pojedyncze i podwójne, piętrowe, a nawet łóżka potrójne dla trzech osób. Zapoznaj się z ofertą sklepu na stronie lozkolandia.pl!

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować