• 25 czerwca 2024

Jak przebiega ekstrakcyjne pranie tapicerki w domu?

Kanapa jest kluczowym składnikiem w naszej powierzchni biurowej. Niektórzy twierdzą, że jest to swego rodzaju wizytówka. To właśnie na wykładziny zapraszamy gości, tam spędzamy święta oraz gramy w gry towarzyskie. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą skorzystać z profesjonalnej usługi. Proponujemy pranie narożników metodą ekstrakcyjną z dojazdem do wskazanego przez Ciebie pomieszczenia.

Profesjonalne pranie kanap lub innych mebli wypoczynkowych zapewnia nienaganny wygląd. Niestety ręczne pranie tapicerki może okazać się problematyczne. W celu zachowania czystości na wysokim poziomie w naszym domu niezbędne jest regularne skorzystanie z fachowych środków czystości.

Przebieg ekstrakcyjnego prania tapicerki meblowej

Proces czyszczenia kanapy metodą ekstrakcyjną polega na zastosowaniu fachowych środków czystości oraz wydajnych maszyn. Procedura prania składa się z następujących po sobie etapów, każdy etap jest równie ważny. Oto jak przebiega cały proces:

  1. Rozpoznanie oraz analiza - Pierwszym etapem jest przygotowanie odpowiednich środków. Każdy detergent jest wypierany pod konkretny materiał. Poprawna identyfikacja materiału jest niezwykle istotna. Fachowiec przygotowuje sobie również przestrzeń. Odsuwa meble od ściany oraz zabezpiecza posadzkę.
  2. Staranne odkurzanie - Zabrudzenie o ostrych krawędziach mają bardzo negatywny wpływ na materiał. Okruszki, piasek i włosy przyspieszają proces przecierania się tapicerki. Warto regularnie odkurzać meble. Pozwoli to przedłużyć ich żywotność.
  3. Usuwanie plam - Odplamianie w niektórych przypadkach jest niezbędne. Plamy po winie czy kawie mogą być bardzo trudne do wybawienia. W tym celu stosuje się znacznie skuteczniejsze preparaty, które ze względu na swoją dużą moc rozprowadzane są wyłącznie po powierzchni zabrudzenia.
  4. Pranie tapicerki - Pracownik rozprowadza detergent po kanapie. Preparat rozpuszcza zalegające zanieczyszczenia. Dzięki temu możliwe jest usunięcie zgromadzonego w głębokich warstwach materiału brudu. Następnie przy pomocy specjalnego ekstraktora wilgoć oraz zanieczyszczenia zostają odessane.

Po zakończonym czyszczenia narożników tkanina jest lekko wilgotna. Czas potrzebny do wyschnięcia to kilkanaście godzin. Na czas schnięcia wpływa rodzaj materiału. Możesz przyspieszyć cały proces poprzez poprawienie obiegu powietrza w pomieszczeniu.

Czy samodzielne czyszczenie kanapy ma sens?

Sporadycznie możemy samodzielnie wyczyścić niewielkie zabrudzenia. Regularne pranie pozwoli zachować estetykę naszych mebli. W perspektywie kilku miesięcy domowa pielęgnacja okazuje się nieskuteczna. Nie dasz rady usunąć większych zanieczyszczeń, wyłącznie domowymi sposobami.

Jeżeli chcesz ustrzec swoje meble wypoczynkowe przed nieprzyjemnym zapachem, musisz skorzystać z pomocy oferowanej przez ekspertów. Pracownik przeprowadzi czyszczenie narożników w sposób optymalny. Nasza firma piorąca oferuje wiedzę naszych pracowników. Dzięki temu usługa jest w pełni bezpieczna dla zwierząt oraz dzieci. Do produkcji narożników wykorzystuje się kilkadziesiąt różnych materiałów. Każda tkanina ma inne właściwości.

Pranie kanap powinno być przeprowadzane raz lub dwa razy do roku w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Jeżeli Twoje wykładziny narażone są na intensywne wykorzystywanie, powinieneś prać je częściej.

Możesz podtrzymywać efekty fachowego prania, stosując domowe metody pielęgnacji. Świetnym rozwiązaniem jest zapytanie specjalisty, który będzie czyścił Twoją wykładzinę o to, jakie środki wykorzystać, aby wyczyścić meble tapicerowane. Pracownik z chęcią podpowie Ci, jakich ogólnodostępnych preparatów czyszczących warto używać.

Jeżeli masz małe dzieci, ich bezpieczeństwo jest dla Ciebie szczególnie istotne. W zaniedbanych tkaninach rozwijają się bakterie, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Możesz zredukować to zagrożenie poprzez skorzystanie z dostosowane do Twoich potrzeb prania narożników.

Co więcej, usługa profesjonalnego prania realizowana jest pod wskazanym przez Ciebie adresem, bezpośrednio w Twoim pomieszczeniu. Pozwala to wyeliminować potrzebę przewożenia mebli, która jest bardzo trudnym zadaniem. Sprawdź szczegółową ofertę dla mieszkańców warszawskiej dzielnicy Bielany: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/bielany-zoliborz/

Ile kosztuje pranie tapicerki w Warszawie?

Pomimo że usługa prania narożników jest w pełni dostosowana do Twoich potrzeb, nie musisz obawiać się wysokich kosztów. Firma oferuje atrakcyjne stawki, które dostosowane są do portfela każdego klienta. Niezależnie od tego, ile zarabiasz, będziesz w stanie zamówić dostosowane do Twoich potrzeb czyszczenie tapicerki.

Na wycenę wpływa kilka czynników. Najważniejszym nich jest rodzaj materiału, ponieważ to od tego zależy, jakiej metody użyje ekspert. Nie martw się o wycenę. Specjalista poinformuje Cię o koszcie całej usługi jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu prania.

Jeżeli chcesz obliczyć, z jakimi kosztami musisz się liczyć, firma sprzątająca udostępnia swoim klientom orientacyjny cennik. Za pranie puf oraz foteli zapłacisz od 20 do 50 zł. W przypadku kanap, narożników, sof koszt prania będzie wynosił od 100 do 200 zł. Umów się, a detergenty wysokiej jakości przyczynią się do uzyskania czystości w Twoim domu rodzinnym.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować