• 17 lipca 2024

Odkurzacz pionowy, czyli patent na szybkie sprzątanie

Odkurzacz dla rodziców, alergików i wszystkich, którzy kochają porządek – które urządzenia są tak uniwersalne? To oczywiście odkurzacze bezprzewodowe. Wszystko dlatego, że są one maksymalnie łatwe w obsłudze i zawsze w gotowości oczekują na to, aż po nie sięgniemy. Dowiedz się, co może zaoferować Ci odkurzacz pionowy, czy warto w niego zainwestować i jak wybrać urządzenie na miarę swoich potrzeb.

Odkurzacz pionowy – wybawienie dla rodziców

Czy porządek w domu, w którym mieszkają małe dzieci może być łatwy do utrzymania? Tam, gdzie są dzieci, są i okruchy, i paprochy, i brud niewiadomego pochodzenia. Najczęściej podłoga w cudowny sposób brudzi się natychmiast po tym, jak ją poodkurzasz i odłożysz odkurzacz na miejsce. I wtedy od nowa: odkurzacz trzeba wyjąć ze schowka, potem złożyć rurę, wyciągnąć kabel, podłączyć go do prądu, zanieczyszczenia odkurzyć, odkurzacz odłączyć od zasilania, zwinąć kabel, poskładać rury i jeszcze raz schować cały sprzęt…. A w międzyczasie dziecku przyjdzie ochota na kanapkę albo, co gorsza, na tosta. Na szczęście to wcale nie musi tak wyglądać. Na ratunek rodzicom przychodzą właśnie odkurzacze bezprzewodowe. Kompaktowy odkurzacz stojący nie zajmie więcej miejsca, niż miotła, a sprzątanie z jego pomocą będzie znacznie szybsze, niż zamiatanie. Co więcej, funkcjonalne modele poza jednostką główną posiadają również wyjmowane odkurzacze ręczne – niezastąpione, gdy coś się rozsypie albo kiedy chcemy pozbyć się okruchów i innych nagromadzonych wokół stołu pozostałości po dziecięcym posiłku.

Odkurzacze bezprzewodowe dla właścicieli zwierząt

Wszechobecna sierść to zmora każdego właściciela włochatego zwierzaka. Ze zwierzakami i sierścią jest trochę tak, jak z okruchami i dziećmi -  to nierozłączny duet. Jednak okruchy odkurzyć jest trochę łatwiej. Sierść bowiem lubi wbijać się w dywany czy meblową tapicerkę. Ale dobry odkurzacz pionowy poradzi sobie i z tym trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli wyposażony będzie w turboszczotkę. Znajdujący się w niej specjalny wałek ze szczotkami o różnym kącie nachylenia, obracając się, doskonale radzi sobie z wyczesywaniem sierści nawet z dywanów o długim włosiu.

Odkurzacz bezworkowy dla alergików

Odkurzacze pionowe to modele bezworkowe. Oznacza to, że pochłaniane przez nie zanieczyszczenia trafiają do pojemnika, który – kiedy się zapełni – w łatwy sposób możemy opróżnić. To doskonała alternatywa dla alergików, dla których obcowanie z kurzem jest szczególnie szkodliwe. Odkurzacz akumulatorowy odpowiedni dla osób cierpiących na alergię powinien być wyposażony przede wszystkim w skuteczne filtry, które będą zapobiegać ponownemu przedostawaniu się zanieczyszczeń do wdychanego przez nie powietrza. Alergicy z całą pewnością docenią także odkurzacze pionowe z funkcją mycia, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe ścieranie podłóg na mokro bez konieczności wymiany sprzętu.

Jaki odkurzacz stojący wybrać?

W zależności od tego, gdzie i w jaki sposób chcesz korzystać z odkurzacza pionowego, inne jego funkcje będą dla Ciebie kluczowe. Niemniej jednak przed jego zakupem zawsze warto zwrócić uwagę na oferowaną przez dany model moc ssania. Oczywiście, im będzie ona wyższa, tym skuteczniej urządzenie pochłaniać będzie zanieczyszczenia. Jeżeli chcesz mieć z kolei pewność co do niezawodności odkurzacza stojącego, wybierz sprzęt od sprawdzonych producentów. Najlepszymi opiniami cieszą się takie marki, jak: Xiaomi, Dyson, Electrolux, Karcher, Philips czy Tefal. Pamiętaj też, że na rynku znajdziesz zarówno modele bezprzewodowe – zasilane akumulatorowo, jak i sieciowe. Zdecyduj więc, która wersja będzie dla Ciebie wygodniejsza również i pod tym względem.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować