• 30 maja 2024

Resetowanie iPhone - jak to zrobić, aby nie stracić danych?

Resetowanie iPhone

IPhone od Apple to jedna z najpopularniejszych modeli smartfonów, które są znane na całym świecie. Słyną one z niezawodności oraz doskonałej jakości. Zdarzyć się może jednak, że nawet najlepszy telefon będzie wymagał przeprowadzenie pewnych napraw. Najczęściej pojawia się konieczność zresetowania telefonu, czyli przywrócenia jego ustawień fabrycznych. Reset związany jest jednak z utratą wszystkich zgromadzonych na urządzeniu danych. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób zrobić to, aby uniknąć ryzyka bezpowrotnego usunięcia zdjęć, filmów oraz wielu innych danych.

W jakich sytuacjach warto zresetować iPhone?

Resetowanie iPhona konieczne jest wtedy, gdy planujemy sprzedać telefon. Zgromadzone na nim dane mają prywatny charakter, dlatego niezbędne jest zadbanie o to, aby nie wpadły one w niepowołane ręce. Trzeba usunąć z niego prywatne multimedia, a także zapisane hasła do kont pocztowych i różnych witryn. Przywrócenie ustawień fabrycznych pozwoli skutecznie i bezpowrotnie je wyczyścić. Dzięki temu uda się uniknąć problemów związanych z tym, że mogłyby wpaść one w ręce osób trzecich. Jeśli planujemy zakup nowszego modelu iPhona można zapisać je w wirtualnej chmurze, a następnie szybko i bezproblemowo pobrać na nowe urządzenie.

Kolejną sytuacją, która sprawia, że warto pomyśleć o resecie swojego iPhona jest ta, kiedy zaczyna on działać zdecydowanie wolniej. Problem ten pojawia się przede wszystkim u użytkowników, którzy korzystają z wielu aplikacji. Telefon zaczyna się zacinać, zdecydowanie wolniej pracować, co może skutecznie utrudniać korzystanie z urządzenia. Przeprowadzenie resetu pomoże przywrócić prawidłowe jego działanie.

Może zdarzyć się także to, że telefon z nieznanych przyczyn przestanie nagle reagować na jakiekolwiek polecenia. Warto wtedy przeprowadzić reset, jeśli zawiodą inne metody. Przywrócenie ustawień fabrycznych może pomóc poradzić sobie z tym problemem.

Miękki reset

Miękkim resetem określa się wyłączenie i ponowne włączenie telefonu. Warto wykonać go w sytuacji, gdy urządzenie zaczyna wolniej pracować oraz zacinać się. Taki miękki reset warto robić regularnie, ponieważ wpływa to pozytywnie na funkcjonowanie telefonu. W tym celu należy wcisnąć przycisk uśpij/obudź, a po wysunięciu suwaka przesunąć go w prawo.

Twardy reset

Twardy reset to poważniejsze działanie, które sprawdzi się w sytuacji, gdy telefon przestanie reagować na polecenia. Może pomóc z takim problemem, a jednocześnie nie usuwa zgromadzonych danych. W nowych modelach do jego przeprowadzenia konieczne jest wciśnięcie i puszczenie najpierw przycisku do zwiększania, a następnie do zmniejszania głośności. Następnie należy przytrzymać boczny przycisk, aż pojawi się boczny suwak, który trzeba przesunąć w prawo.

Dowiedz się więcej jak zresetować iPhone'a poprawnie na stronie https://ibroken.pl/blog/jak-zresetowac-iphone/

Resetowaie iPhone'a

Jak zresetować aby nie stracić danych?

Przed zresetowaniem telefonu warto zadbać o zabezpieczenie zgromadzonych na nim danych. Najlepszym sposobem jest umieszczenie ich w wirtualnej chmurze lub na komputerze. Dzięki temu będą one bezpieczne a dostęp do nich nieograniczony. Takie działanie sprawi, że nawet jeśli zostałyby usunięte z telefonu będzie można łatwo je odzyskać. 

Po zabezpieczeniu danych należy wejść w ustawienia urządzenia oraz zakładkę "ogólne". Kolejnym krokiem jest wybór opcji "wyzeruj" oraz kliknięcie polecenia "wymaż". Następnie należy potwierdzić cały proces za pomocą hasła lub kodu blokady, w zależności od tego, w jaki sposób zabezpieczony jest telefon. Urządzenie jeszcze raz poprosi o potwierdzenie chęci wyczyszczenia danych, a następnie rozpocznie się proces resetu. Przywracanie do ustawień fabrycznych może zająć więcej czasu zwłaszcza wtedy, gdy znajduje się na nim sporo aplikacji.

W przypadku, gdy nie pamiętamy hasła konieczne będzie użycie do tego celu komputera. Należy wcisnąć wtedy przycisk Home i przesunąć suwak na pozycję wyłączania urządzenia. Po raz kolejny trzeba wcisnąć przycisk Home jednocześnie podłączając telefon za pomocą kabla do komputera. Przycisk musi zostać wciśnięty aż do momenty, gdy iPhone przejdzie w tryb awaryjny. Na komputerze w aplikacji iTunes należy wybrać opcję otwarcia zawartości telefonu, a następnie funkcję resetowania. Po przywróceniu ustawień fabrycznych można bezpiecznie włączyć telefon.

Resetowanie iPhona nie jest trudnym zadaniem. Mimo, iż na niektórych modelach proce ten może przebiegać nieco inaczej, zwłaszcza jeśli chodzi o dokładne nazewnictwo komend, to wszystko przebiega w sposób bardzo intuicyjny. Dlatego poradzą sobie z tym zadaniem bez problemu nawet użytkownicy, którzy jeszcze nigdy tego nie robili.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Pokrowiec pancerny na telefon

Znalezienie odpowiedniego etui do telefonu nie jest wcale prostą sprawą. Należy bowiem brać pod uwagę wiele...