• 25 czerwca 2024

Bajkowe łóżko dziecięce – domek

Urządzanie pokoju swojego malucha to nie lada wyzwanie. Z jednej strony jako rodzice chcemy, aby łóżko było wygodne, bezpieczne i dobrze prezentowało się w dziecięcym pokoju. Z drugiej strony musi wpisywać się w świat dziecka i wywoływać u niego radość. Przyjrzyjmy się łóżkom typu domek, które wywołują uśmiech, a do tego świetnie wyglądają w dziecięcym pokoju.

Łóżko dziecięce domek 160 x 80

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Czasem wystarczy słowo czy gest, by rozpocząć zabawę i przenosić się w świat marzeń. Takim bodźcem dla dzieci z pewnością jest łóżko dziecięce domek. Łóżko przypominające budowlaną konstrukcję wprowadza do dziecięcego pokoju element niezwykłości. Można je oświetlić lampkami typu cotton balls albo lampkami choinkowymi w okresie świąt Bożego Narodzenia. Można też pozawieszać ulubione zabawki czy pozytywki, by mieć je w zasięgu wzroku. Dla dzieci uwielbiających przygody stworzenie z tego łóżka namiotu przypominającego tipi czy tajemniczej jaskini to też żaden problem. Miejsce przeznaczone na sen równie dobrze może służyć jako miejsce do zabawy, dlatego stanowi marzenie niejednego dziecka.

Łóżko dziecięce domek 160 x 80 białe, łóżko dziecięce domek 160 x 80 szare albo w kolorze naturalnej sosny pozwoli na dowolną aranżację zarówno pokoju dla chłopca, jak i dla dziewczynki, wpisując się w każdą kolorystykę.          

Z łóżeczka do łóżka typu domek

Etap przenoszenia dziecka z niemowlęcego łóżeczka do własnego łóżka, a nawet do osobnego pokoju, wiąże się często z obawami i wieloma nieprzespanymi nocami. Dzieci, które nie lubią zmian i są przyzwyczajone do spania z rodzicami, niechętnie zmieniają miejsce. Nowe duże łóżko może wzbudzać w nim niepokój, a nawet strach. Wydaje się obce i mało przytulne. Łóżko dziecięce typu domek może stać się sprzymierzeńcem w takiej domowej rewolucji. Łatwiej będzie przekonać malucha do spania w swoim własnym przytulnym łóżku-domku niż w przestronnym nowym łóżku. Stworzenie strefy przyjaznej do spania, wypoczynku i zabawy z pewnością zachęci nawet najbardziej opornego malca do nocowania we własnym łóżku i pokochania swojego nowego pokoju.

To też doskonałe miejsce do spędzania czasu z dzieckiem podczas niesamowitych opowieści i czytania bajek. Z tym łóżkiem stworzysz swojemu dziecku idealną przestrzeń na wspólne wieczorne rozmowy o minionym dniu, kiedy emocje opadają i można spokojnie dowiedzieć się o wydarzeniach z przedszkola czy szkoły, o marzeniach, obawach i wszystkich dziecięcych wielkich-małych problemach.

Zalety, jakie ma łóżko dziecięce domek

Niebanalna konstrukcja i wysoki komfort wypoczynku to nie wszystkie pozytywne cechy łóżka-domku dla dzieci. Możliwość założenia baldachimu czy magicznego oświetlenia z pewnością zrobi wrażenie na każdym maluchu. Nieocenionym dodatkiem w każdym dziecięcym pokoju jest jednak przestronna szuflada, która bez problemu pomieści pościel, zapasowe poduszki lub zabawki. Jest to łatwy sposób na utrzymanie w pokoju porządku i szybkie schowanie zbędnych rzeczy. Jeśli zajmuje ona całą powierzchnię pod łóżkiem, to będzie wyjątkowo pojemna.

Skandynawski wystrój dziecięcego pokoju

Jeśli jesteś miłośnikiem skandynawskich wnętrz i marzysz o takim pokoju dla swojego dziecka, to łóżko dziecięce domek jest strzałem w dziesiątkę. Skandynawska estetyka oparta na prostocie, minimalistycznych formach i drewnianych dodatkach świetnie wpisze się w dziecięce wnętrze. Ta stylistyka pobudza wyobraźnię zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Łóżko dziecięce domek projektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły jest przemyślanym meblem i odpowiedzią na potrzeby najmłodszych użytkowników. Dzięki niemu Ty i Twoje dziecko możecie spać spokojnie.

Jeśli wciąż masz dylemat i zastanawiasz się, czy wybrać łóżko dziecięce tapicerowane, czy łóżko dziecięce domek, to pamiętaj, że kreatywne spojrzenie i wygodny materac zawsze stanowią najlepszą opcję. Chyba że masz w domu miłośnika motoryzacji – wówczas warto wziąć pod uwagę jeszcze inny wariant, którym jest łóżko w kształcie samochodu.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować