• 17 lipca 2024

HARRY POTTER I KSIĄŻĘ Półkrwi - opis filmu

Po krótkich wakacjach spędzonych w domu Dursleyów przy Privet Drive 4 z Harrym Potterem (Daniel Radcliffe), profesor Dumbledore zostaje zabrany przez Michaela Gambona do Nory, domu Weasleyów.

Przejdź na: https://spokeo.pl

Poznaje swoich najlepszych przyjaciół, Hermionę (Emma Watson) i Rona Weasleya (Rupert Grint). Wszyscy otrzymują swoje standardowe wyniki egzaminów magicznych umiejętności i wyruszają do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Harry zostaje zaatakowany przez Draco (Tom Felton) podczas podróży, ale zostaje uratowany przez Lunę Lovegood (Evanna Lynch). Potter wierzy, że Draco, jego odwieczny wróg, dołączył do Śmierciożerców (zwolenników Lorda Voldemorta). Draco przybywa do Hogwartu z tajną misją Voldemorta. Jego sprzymierzeńcem jest profesor Severus Snapchate (Alan Rickman), który obiecuje Narcissie McCrory i Bellatrix Lentrange (Helena Bonham Carter), że będzie go chronił. Kolejne zmiany zachodzą w kadrze nauczycielskiej szkoły. Snape jest teraz nauczycielem Obrony przed Czarną Magią. Snape (Jim Broadbent) przejmuje funkcję nauczyciela Eliksirów.

Zobacz więcej: Harry Potter i książe półkrwi

Broadbent wcześniej uczył tego przedmiotu w Hogwarcie. Harry odkrywa tajemniczy podręcznik, który należał do Księcia Półkrwi podczas pierwszej lekcji ze Slughornem. Dzięki zawartym w nim informacjom Potter staje się prymusem. Wiele rzeczy dzieje się również w życiu uczuciowym i związkach uczniów Hogwartu. Ron zakochuje się (Jessie Cave) w Lavender Brown, co nie podoba się Hermionie. Harry pociesza Hermionę. Mówi Hermionie, że jest zakochany w młodszym bracie Rona, Ginny Weasley (Bonnie Wright). Harry dzieli się swoimi podejrzeniami o Drake'a z Zakonem Feniksa w Wigilię. Dumbledore przygotowuje Harry'ego do ostatecznego spotkania z Voldemortem. Konieczne będzie poznanie przeszłości swojego wroga, aby go pokonać.

hogwart

Ciekawostki

David Yates jest reżyserem filmu Harry Potter i Książę Półkrwi, szóstej części serii filmów o Harrym Potterze. Jest ona oparta na bestsellerowych powieściach J.K. Rowling. Oto filmy, które składają się na serię:

  • Harry Potter i Kamień Czarodzieja (2001).
  • Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002, 2002)
  • Harry Potter i więzień Azkabanu (2004)
  • Harry Potter i Czara Ognia (2006)
  • Harry Potter i Zakon Feniksa (2007)
  • Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)
  • Harry Potter i Insygnia Śmierci część 1 Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (2010)
  • Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 - Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 (2011).

Harry Potter i Książę Półkrwi odniósł, podobnie jak jego poprzednicy, ogromny sukces kasowy. Zarobił ponad 900 milionów dolarów. Był drugim po Avatarze najlepiej zarabiającym filmem 2009 roku. Bruno Delbonnel jako autor zdjęć do filmu był nominowany do Oscara. Nicholas Hooper skomponował muzykę do filmu. W filmie występują również: Profesor Minerva McGonagall, Maggie Smith, Robbie Coltrane (Rubeus Harid), David Thewlis ("Remus Lupin"), Timothy Spall (Peter Pittgrew).

W polskiej wersji językowej głos podkładają Jonasz Tołopilo, Joanna Kudelska, Hermiona Granger, Marcin Labno i Mariusz Benoit. W obsadzie znalazł się również Wojciech Duryasz.

Więcej na: https://spokeo.pl/film

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować