• 30 maja 2024

Aby drobne naprawy nie były problemem – czyli jaki sprzęt każdy mężczyzna powinien posiadać?

Nikt nie lubi, gdy coś mu się w domu psuje. Ale nie oznacza to wcale, że naprawa wiąże się z wydatkami, szczególnie gdy w domu znajduje się pan "złota rączka" bądź kandydat aspirujący do tego tytułu. Jednak nawet najlepszy fachowiec-amator nie wykona dobrze swojej pracy jeżeli nie posiada odpowiedniego sprzętu. Zatem, jaki powinien posiadać?

Narzędzia dla majsterkowicza

Możecie być typami majsterkowiczów, którzy latami zbierają swoje narzędzia, ale jak wiadomo takie rozwiązanie ma pewną wadę, czyli ciągle może czegoś brakować, a gdy już jesteśmy blisko skompletowania całego zestawu, to wtedy jakiś starszy egzemplarz się psuje. Dlatego naszym zdaniem zdecydowanie lepiej być drugim typem majsterkowicza, który kupuje wszystko za jednym zamachem, a wszystko oznacza zestaw narzędzi. Ciekawym wyborem jest taki w formie walizki, który jest naprawdę dobrze doposażony, a przy okazji właśnie dzięki walizce bardzo łatwo można utrzymać go w porządku, no prawie w porządku, czyli w męskim porządku, który oznacza, że jak bałaganu nie widać to go nie ma. Pamiętajcie, że w takim zestawie nie może zabraknąć choćby śrubokrętów do wysokiego napięcia, ale i dla bezpieczeństwa próbnika. Ważne są też klucze imbusowe, śrubokręty, miarki czy młotki.

Potrzebne kleje w każdym domu – jakie wybrać by nie żałować?

Profesjonalne kleje są  potrzebne w każdym domu. To powinno być zrozumiałe, bo kleje są często świetną alternatywą dla wkrętów, wszak klejenie nie pozostawia dziur, ale i widocznych właśnie wkrętów czy śrubek, a przy tym odpowiednie kleje są bardzo odporne, nawet na wilgoć i niezależnie od warunków utrzymują moc i siłę swojego łączenia. Zatem koniecznie powinniście w nie zainwestować, tym bardziej, że żadna kobieta nie lubi ewentualnych dziur w ścianie, gdy przypadkiem wywiercicie je nie w tym miejscu co trzeba. Tutaj polecamy klej anaerobowy, poliuretanowy epoksydowy czy poliakrylowy, które możecie kupić na stronie  Ataszek.pl.

Wiertarka – musisz ją mieć!

Są prace czy naprawy, które wymagają użycia ciężkiego sprzętu i to sprzętu, który przebije się przez beton. I nie, nie mamy na myśli młotów pneumatycznych, lecz sprzęt idealny dla każdego faceta, a zasadniczo elektronarzędzie, czyli wiertarkę. Ale jak to zwykle bywa wiertarki różnią się cenami, a przez to i jakością. A jakość jest tutaj najważniejsza, bo ściśle łączy się z mocą, a bez dobrej mocy ten sprzęt nie jest funkcjonalny. Zatem zdecydowanie lepiej zainwestować w wiertarkę udarową, która ma moc, choć oczywiście jest droższa i jej cena oscyluje na poziomie 2-3 tysięcy. Trzeba jednak przyznać, że żadna praca nie będzie Wam straszna i nawet skuwanie płytek pójdzie szybko i gładko, w końcu życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać.

Wkrętarka – warto ją mieć!

Składasz meble i już widzisz, że partnerka nie jest usatysfakcjonowana Twoim tempem, a i Twoje nerwy są na zszarganiu, bo co jak co, ale mebli wcale nie jest tak łatwo złożyć, szczególnie gdy nad głową masz widza i komentatora w jednym, a dodatkowo ciężko Ci wkręcić śrubki. Ale i taką pracę można przyspieszyć, wystarczy tylko, że zdecydujesz się na zakup wkrętarki. Swoją drogą wtedy pozostanie ci tylko zrozumieć instrukcję składania mebli, bo gdy już ją zrozumiesz, to meble skręcisz bardzo szybko. Taki sprzęt nie kosztuje sporo, a przy okazji sprawdzi się do innych prac, takich jak pogłębianie otworów czy wkręcanie w twardszy bądź miększy materiał. Wkrętarka pozwala także wykonać pracę z solidną precyzją, nawet jeżeli dotyczy ona wkręcania małych elementów w małe otwory.

Czas pomyśleć o oświetleniu warsztatowym

Na precyzję pracy ma wpływ wiele czynników, w tym także oświetlenie. Zatem i odpowiednie oświetlenie, a  dokładnie lampy warsztatowe, powinno znaleźć się na wyposażeniu warsztatu majsterkowicza domowego. Tutaj możecie wybrać tzw. lampy kieszonkowe, które są małe, ale rzeczywiście funkcjonalne, ale możecie też wybrać lampy halogenowe sufitowe, bądź też na statywie.

Na pewno część sprzętu już w domu macie, zatem czas najwyższy skompletować pozostałe wyposażenie. Najdroższe na pewno są elektronarzędzia, ale jednak jest to inwestycja na lata, bo w domu zawsze jest coś do naprawy.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować