• 25 czerwca 2024

Montażownice do opon i ich rodzaje

Zastanawiając się nad tym, jaką montażownicę do opon wybrać, musimy mieć na uwadze wiele zróżnicowanych czynników. Konieczna jest przy tym nie tylko analiza kryteriów ogólnych, takich jak rodzaj produktu, jego marka oraz stan, ale i tych, które są uzależnione od naszych możliwości, potrzeb i warunków, jakie panują w warsztacie. Decyzja tego rodzaju musi być przemyślana. W innym wypadku może się okazać, że wydaliśmy duże pieniądze, a osiągnięty przez nas rezultat i tak nie jest satysfakcjonujący.

Montażownice opon i ich rodzaje

Potencjalny nabywca zmieniarki do kół musi odpowiedzieć sobie na przynajmniej kilka pytań. Najważniejsze z nich wiąże się z tym, który rodzaj montażownicy najlepiej sprawdzi się w konkretnych okolicznościach. Lista tych, które cieszą się największą popularnością wcale nie jest krótka. Mamy do czynienia zarówno z montażownicami opon samochodowych, jak i motocyklowych, w sprzedaży dostępne są przy tym także rozwiązania dostosowane do potrzeb aut ciężarowych, maszyn rolniczych oraz tak zwane montażownice niskoprofilowe.

Montażownice tradycyjne

Grupa montażownic tradycyjnych jest z pewnością najliczniejsza. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego skoro mówimy jednocześnie o rozwiązaniu, które sprawdza się w odniesieniu do najbardziej popularnych typów opon. Montażownice tego rodzaju nie są skomplikowane. Posiadają odchylaną kolumnę wyposażoną w stopkę oraz łyżkę, która razem ze stopką umożliwia montaż oraz demontaż ogumienia. Tradycyjna zmieniarka do kół zwraca na siebie uwagę również dlatego, że posiada zbijak. Za jego pośrednictwem stopki w oponach są przemieszczane poza obręb rantów znajdujących się w felgach. Takie rozwiązanie sprawia, że koła mogą być chwytane tak, aby zachować poprawność w odniesieniu do materiału, z którego wykonane są felgi. Producenci i dystrybutorzy wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, problemem nie jest więc wyposażenie takiego tradycyjnego modelu w ramiona dodatkowo zwiększające jego możliwości.

Montażownice niestandardowe i ich specyfika

Tak naprawdę, montażownice określane mianem niestandardowych nie są nigdy oficjalnie sklasyfikowane w ten sposób. Nie da się jednak ukryć, że mamy do czynienia z grupą, o której coraz więcej osób myśli właśnie w ten sposób. Termin ten można stosować w odniesieniu do tych wszystkich rozwiązań, które konstrukcyjnie różnią się od maszyn tradycyjnych. Niestandardowe urządzenie zwraca na siebie uwagę już choćby dlatego, że jest bardziej masywne, a tym samym przeznaczone przede wszystkim do tych opon, które wyróżniają się większymi gabarytami. Ich budowa także ma pewną specyfikę. Mamy zatem do czynienia choćby z podnośnikiem, który okazuje się wyjątkowo przydatny, gdy zależy nam na tym, aby przenieść opony na stół montażowy. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że nie ma tu już klasycznego zbijaka. Jego miejsce zajmują rolki dociskowe, w zależności od modelu jedna albo dwie. Także stopka montażowa jest bardziej rozbudowana. Posiada kieł rozbiórkowy, który sprawia, że można już rezygnować z klasycznych łyżek.

Więcej znajdziesz na https://sklep-warsztat.pl/

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować