• 17 lipca 2024

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością wciąż ma zalety. Sprawdź, dlaczego ten sposób odtwarzania filmów jest w niektórych przypadkach lepszy od platform streamingowych i jak wybrać najlepszy odtwarzacz DVD?

Jakie zalety posiada odtwarzacz DVD?

Czym odtwarzacz DVD przewyższa popularne obecnie platformy streamingowe? Przede wszystkim, możesz oglądać swoje ulubione filmy, kiedykolwiek chcesz. Co więcej, możesz odtwarzać płyty DVD nawet jeśli twoje połączenie internetowe jest słabe i inne filmy zacinają się, uniemożliwiając oglądanie. Dodatkowym plusem jest możliwość kolekcjonowania filmów i stworzenie swojej własnej kolekcji. W przypadku przenośnych odtwarzaczy możesz oglądać filmy gdziekolwiek tylko jesteś, na przykład podczas długiej podróży.

Odtwarzacz DVD do telewizora – kiedy jest to dobre rozwiązanie?

Odtwarzacz DVD do telewizora to dobre rozwiązanie jeśli planujesz oglądać filmy jedynie w domu. Jest to doskonała opcja w przypadku, gdy posiadasz duży telewizor i chcesz oglądać ulubione filmy na dużym ekranie. Jeśli odtwarzacz połączony jest przy pomocy kabla, nie wymaga połączenia z internetem. Rozwiązanie to pozwala wówczas na odtwarzanie filmów w niezwykle prosty sposób i nie wymaga każdorazowego podłączenia sprzętu.

Kiedy lepiej jest postawić na przenośny odtwarzacz DVD?

Przenośny odtwarzacz DVD to dobre rozwiązanie, choć . Zobacz, kiedy warto się na niego zdecydować!

 • Zalety przenośnego odtwarzacza

Przenośny odtwarzacz DVD sprawdzi się doskonale jeśli planujesz oglądać filmy, na przykład podczas podróży. Przenośne urządzenie jest niezwykle poręczne, więc bez problemu wszędzie zabierzesz je ze sobą. Również jak w przypadku odtwarzacza podłączanego do telewizora, nie jest wymagane tutaj połączenie z internetem.

 • Wady przenośnego odtwarzacza

Wadą przenośnego odtwarzacza jest zdecydowanie niewielki ekran. Z pewnością oglądanie filmu na tego rodzaju urządzeniu jest mniej komfortowe niż w przypadku telewizora. Co więcej, bateria w przenośnych odtwarzaczach często działa jedynie przez krótki czas. Może okazać się to problematyczne na przykład podczas podróży, gdy nie masz możliwości naładowania urządzenia.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odtwarzacza DVD?

Podczas wyboru odtwarzacza DVD warto zwrócić uwagę na kilka aspektów tak, aby urządzenie w pełni spełniało oczekiwania.

 • Obsługiwane formaty wideo

Wybierając odtwarzacz, warto sprawdzić , czy wybrany model ma możliwość odtwarzania wielu formatów wideo. Podstawowa wersja powinna obsługiwać formaty AVCHD, DVD wideo, VCD i SVCD. Jeśli chcesz jednak, by urządzenie odtwarzało każdą płytę, warto, by odczytywało ono również inne formaty.

 • Obsługiwane formaty dźwięku

Również w tym przypadku niezwykle ważną kwestią jest jakie formaty dźwiękowe mogą być obsługiwane. Do podstawowych formatów zaliczyć można: MP3, WMA, AAC, FLAC, WAV.

 • Rodzaje złącz

Jeśli chcesz, by istniała możliwość podłączenia do urządzenia również innych sprzętów, zwróć uwagę na rodzaje złącz. Podstawą jest złącze HDMI, które umożliwi ci podłączenie odtwarzacza do telewizora. Złącze USB natomiast pozwoli ci na przykład odtwarzać filmy z pendrive'a. Jeśli chcesz podłączyć dodatkowe głośniki, konieczne jest cyfrowe złącze optyczne.

Na jakie dodatkowe funkcje warto zwracać uwagę w przypadku wyboru odtwarzacza?

Istnieje kilka dodatkowych funkcji, które sprawią, że korzystanie z urządzenia będzie jeszcze przyjemniejsze!

 • Połączenie z Wi-Fi

Rozwiązanie to jest praktyczne, jeśli nie chcesz posiadać w pomieszczeniu dodatkowych kabli. Należy pamiętać jednak, że rozwiązanie to nie będzie kompatybilne z każdego rodzaju telewizorem.

 • Odtwarzanie filmów 3D

Również w tym przypadku należy posiadać odpowiedni telewizor, ale jeśli jest on kompatybilny, rozwiązanie to daje wiele możliwości. Oglądanie filmów 3D to zdecydowanie inny wymiar rozrywki.

 • Blokada rodzicielska

Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w przypadku, jeśli posiadasz małe dzieci i nie chcesz, by zmieniły one różnego rodzaju ustawienia bądź przez pomyłkę uruchomiły odtwarzanie filmu.

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku przenośnych odtwarzaczy?

Jeśli decydujesz się na przenośny odtwarzacz DVD, zwróć uwagę na kilka elementów.

 • Wielkość ekranu

Przenośne odtwarzacze posiadają niewielkie ekrany. Warto więc wybrać tak duży jak to tylko możliwe, gdyż zdecydowanie poprawi to jakość oglądania filmów.

 • Długość pracy baterii

Kwestia ta jest niezwykle istotna. Jeśli chcesz korzystać z urządzenia na przykład w czasie podróży, warto postawić na modele, których bateria może wytrzymać nawet 8 godzin.

 • Odporność na wstrząsy

Jest to bardzo ważny aspekt, szczególnie jeśli planujesz oglądać filmy w samochodzie. Ważne więc, by urządzenie było stabilne i nawet w sytuacji niewielkich wstrząsów pracowało bez zarzutów.

Odtwarzacze DVD to dobre rozwiązanie jeśli lubisz oglądać filmy. Jaki odtwarzacz DVD wybrać? W sytuacjach, gdy planujesz oglądać filmy w domu, postaw na odtwarzacz podłączany do telewizora, natomiast jeśli marzą ci się seanse filmowe podczas podróży, postaw na przenośne urządzenie.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...