• 30 maja 2024

Jaki kabel USB C wybrać?

Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych. Jak wybrać odpowiedni kabel tego rodzaju? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

Kiedy potrzebny będzie kabel USB C?

Za pomocą kabla USB C można korzystać z urządzeń wyposażonych w złącze tego typu. Takie złącza są używane przez wielu producentów w nowoczesnych urządzeniach, więc spotykane są coraz częściej.

Obecnie złącza USB C używane są w smartfonach, tabletach, komputerach i laptopach. Pojawiają się one również w innych rodzajach urządzeń, na przykład w aparatach fotograficznych, drukarkach, skanerach.

Kabel USB C – jaki wybrać?

Gdy chcemy kupić kabel USB typu C, w takim przypadku powinniśmy uwzględnić kilka istotnych kwestii:

Rodzaje złączy w kablu

Kable USB C mogą być z obu stron wyposażone w te same złącza, ale również mogą mieć inne konfiguracje. Występują one między innymi z końcówkami USB typu A, microUSB, Lightning dla urządzeń marki Apple, HDMI czy DVI.

Powinniśmy więc uwzględnić, w jakim celu chcemy skorzystać z kabla, aby odpowiednio go dobrać.

Warto też wspomnieć, że w sprzedaży można znaleźć przejściówki – adaptery, które pozwalają na wykorzystanie tych kabli z innymi końcówkami.

Umieszczenie złączy

Warto wskazać, że kabel może mieć złącza proste albo kątowe. Kątowe są wygodne podczas ładowania telefonu w aucie.

Długość kabla

Bardzo ważna będzie również długość kabla, którą należy dobrać pod kątem jego przeznaczenia. 

Producenci oferują kable w różnych długościach, na przykład 1 metra czy 2 metrów, więc trzeba uwzględnić ten parametr.

Szybkość przesyłu danych

Zależnie od rodzaju technologii kable tego typu mogą oferować różną prędkość przesyłu danych. 

Warto więc spojrzeć na prędkość transmisji, gdy chcemy korzystać z kabla do przesyłania dużych plików, na przykład w technologii SuperSpeed+.

Funkcja szybkiego ładowania

Atutem kabli USB typu C jest możliwość wykorzystania ich do szybkiego ładowania z wykorzystaniem technologii Power Delivery, Quick Charge.

Gdy zamierzamy zatem używać kabli do ładowania, na przykład smartfona, w takim przypadku warto zdecydować się na model, który obsługuje te technologie.

Wykończenie kabla

Na koniec warto też zwrócić uwagę na to, jak wykończono kabel. Dzięki temu będzie on trwalszy i wytrzymalszy, a także może uzyskać ciekawy wygląd.

Dodatkowe wzmocnienia przy końcówkach oraz oplot sprawią, że posłuży na jeszcze dłuższy czas nawet wtedy, gdy będzie intensywnie użytkowany.

Gdzie kupić dobry kabel USB typu C?

Warto zdecydować się na markowy kabel wykonany z wysokiej jakości materiałów, natomiast unikać niedrogich modeli, które nie mają oznaczenia parametrów, nie są wzmacniane.

Szukasz wysokiej jakości kabli USB C? Zajrzyj do sklepu internetowego https://forcell.pl/kable-usb, w którym czeka szeroka gama akcesoriów w atrakcyjnych cenach.

Gdy zatem chcemy kupić kabel USB typu C, najlepiej nie wybierać taniego modelu. Wtedy może nie zapewniać on optymalnych parametrów przesyłu danych i ładowania, a także będzie narażony na szybsze zniszczenie. Lepiej zapłacić więcej za wyższej jakości kabel i korzystać z niego bez problemów przez lata!

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...