Inteligentne rozwiązanie PanaCast do wideokonferencji od Jabra
Jabra to marka, która większości użytkowników kojarzy się z dobrej klasy słuchawkami i choć to skojarzenie słuszne, to dziś o firmie mówi się też ze względu na system PanaCast – urządzenia i oprogramowanie zmieniające sposób prowadzenia spotkań online. Czym wyróżnia się PanaCast na tle innych dostępnych technologii?
Modułowy system obsługi wideokonferencji
Tym, co jest najważniejsze w konstrukcji PanaCast, jest fakt, że to system modułowy. Bazuje na sprzęcie Jabra (niezbędne są kamery konferencyjne Jabra PanaCast, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać nagłośnienie lub zestawy słuchawkowe innych producentów) i kilku programach, które pozwalają realizować oddzielnie odrębne zadania. To ważne z kilku powodów: po pierwsze, chodzi oczywiście o optymalizację kosztów. Nie zawsze potrzebny będzie zestaw w pełnym wymiarze. Po drugie, Jabra PanaCast jest zestawem dość elastycznym, mogącym przydać się do prowadzenia konferencji w dowolnym stylu.
Podstawowy sprzęt PanaCast nie jest droższy niż profesjonalne zestawy, które tak czy inaczej trzeba by było kupić. Nie jest też przesadnie rozbudowany, o czym można się przekonać na stronie https://www.senetic.pl/jabra/panacast/. Większość ciekawych rozwiązań została jednak wprowadzona nie na poziomie sprzętu, ale oprogramowania.
PanaCast – wyróżniki systemu Jabra
-
Aktywne pole widzenia. Kamery Jabra PanaCast obserwują salę konferencyjną w zakresie 180°, czy pozwala zmaksymalizować ich zasięg. Ponieważ jednak nie zawsze aż tak szeroki kąt jest potrzebny, funkcja zoom może wykadrować obraz tak, żeby wszyscy się zmieścili, a jednocześnie, żeby nie transmitować pustych przestrzeni. Obraz będzie dzięki temu wyraźniejszy, a całość będzie wyglądała naturalnie.
-
Transmisja z tablicy. Tablice suchościeralne to rzecz, którą w wideokonferencjach najtrudniej zastąpić. Bez względu na to, jak doskonałe oprogramowanie się tworzy, tablica zapewnia komfort i elastyczność, której nowoczesna technika nie jest w stanie skutecznie odtworzyć. Jabra PanaCast pozwala na transmisję trzech tablic, przy czym oczywiście nie chodzi o proste przekazanie obrazu z pokoju. Jabra Whiteboard w czasie rzeczywistym przechwytuje zawartość klasycznej tablicy i to naprawdę nowa jakość wideokonferencji.
-
Zliczanie uczestników. Oprogramowanie pozwala na automatyczne zliczanie uczestników konferencji. Taki zestaw raczej nie służy tylko do spotkań online z dwiema czy trzema osobami, więc objęcie sporej sali i automatyczne zliczenie uczestników może mieć duże znaczenie. Przy okazji: jeśli w firmie poważnie podchodzi się do kwestii ograniczeń epidemicznych, taka funkcja zapewnia niezbędny poziom kontroli.
I to wszystko Plug and Play
To, że kamera działa jako Plug&Play, to żadna nowość – raczej podstawowe wymaganie. Tutaj natomiast mamy do czynienia z kompletnym rozwiązaniem technologicznym, które działa jako Plug and Play nawet w najbardziej rozbudowanej wersji z zestawami słuchawkowymi, systemem Jabra Speak 750 i kompletem oprogramowania. To jeden prosty w użyciu zestaw, który jest w stanie zastąpić kilka dotychczas stosowanych systemów i jeszcze poprawić doświadczenia.