• 25 czerwca 2024

iRobot rewolucjonizuje komunikację z robotami w Polsce

Robot sprzątający

Wyposażenie robotów sprzątających w moduł łączności bezprzewodowej otworzyło przed inżynierami iRobot oraz użytkownikami wiele możliwości. Aplikacja iRobot HOME, która pozwala na sterowanie pracą robotów odkurzających Roomba oraz mopujących Braava jest stale rozwijana przez firmę. Dzięki najnowszej aktualizacji posiadające moduł łączności bezprzewodowej roboty Roomba stają się kompatybilne z systemami Amazon Alexa™ oraz IFTTT.  

iRobot HOME z asystentem głosowym Amazon Alexa™ oraz usługą IFTTT (If This Then That) już w Polsce

Od dziś powiesz iRobotowi Roomba co ma zrobić. Dzięki współpracy z asystentem komend głosowych Amazon Alexa™, użytkownicy mogą zainicjować, wstrzymać i zakończyć cykl pracy robota poprzez wypowiedzenie prostej komendy w języku angielskim. System Amazon Alexa™ jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Roomba, które posiadają moduł łączności bezprzewodowej. Poniżej lista przykładowych komend:

“Alexa, ask Roomba to…

    Give my cat a ride” (w domyśle “Rozpocznij sprzątanie”)
    Disengage” (w domyśle “Zakończ sprzątanie”)
    Phone home” (w domyśle “Wróć do stacji dokującej”)

W ramach ostatniej aktualizacji (również na terenie Polski) aplikacja zyskuje funkcjonalność IFTTT, a użytkownik otrzymuje jeszcze więcej możliwości w sferze automatyzacji pracy robotów odkurzających Roomba z modułem WiFi. IFTTT jest darmową platformą online, która pomaga użytkownikom szerzej wykorzystywać możliwości aplikacji i kompatybilnych z nią urządzeń. W przypadku iRobota pomaga użytkownikowi na jeszcze dalej idącą automatyzację pracy robota Roomba. W gronie 12 apletów IFTTT znalazły się m.in. automatyczne zakończenie cyklu, gdy wrócimy do domu lub jego rozpoczęcie, gdy wychodzimy, czy wstrzymanie pracy robota, gdy odbieramy połączeniu telefoniczne. Pełna lista komend dostępna jest w tym miejscu – https://ifttt.com/irobot. Komendy serwisu dostępne są w języku angielskim.

Aplikacja iRobot HOME

Stworzona przez iRobot aplikacja na urządzenia mobilne daje użytkownikowi szerokie spektrum wygodnych rozwiązań. Poza możliwością dokonania odpowiednich ustawień poszczególnych trybów (np. Carpet Boost w modelu Roomba 980) czy ustawienia harmonogramu pracy na 7 dni, iRobot HOME znacząco ułatwia korzystanie z robota. Program posiada wbudowaną instrukcję obsługi, która w oparciu o zbierane dane poinformuje m. in. o konieczności wyczyszczania danego mechanizmu. Dodając do tego raporty Clean Map oraz możliwość skontaktowania się z pomocą techniczną czy zakup części i akcesoriów bezpośrednio z poziomu aplikacji, staje się ona doskonałym uzupełnieniem robota odkurzającego w walce z zabrudzeniami. Dzięki stałemu podłączeniu do sieci bezprzewodowej oprogramowanie robotów odkurzających Roomba jest na bieżąco aktualizowane bez konieczności działania użytkownika.

Początek robotycznej drogi

Pomimo blisko 30-letniego doświadczenia na rynku robotyki przedstawiciele iRobot Corporation zdają sobie sprawę z faktu, że jesteśmy na początku rozwoju rynku robotyki konsumenckiej. Każda nowa technologia, aktualizacja oprogramowania przybliża nas do wizji przyszłości, którą Colin Angle – założyciel i CEO firmy określa w sposób następujący: „Jak widzisz role iRobot w inteligentnym domu? Inteligentny dom jest ideą, w której coraz więcej posiadanych przez nas domowych sprzętów jest połączonych w chmurze. I w ten sposób są kontrolowane bez naszej fizycznej ingerencji. Możemy mówić do asystenta głosowego nakazując wykonanie danej czynności. Obecnie mamy ekspresy do kawy, które mogą się uruchomić, mamy roboty, które samodzielnie się uruchomią, posprzątają, a potem podłączą się do ładowania. Tak więc, dom jest w stanie wykonać coraz więcej czynności, jeśli tylko wie, co powinno zostać zrobione. Kiedy Roomba porusza się po domu tworzy mapę tego, gdzie była. Z dodatkową technologią moglibyśmy zacząć rozumieć jakie to pomieszczenia, a nawet co się w nich znajduje. To kreuje informacje, które za uzyskaniem odpowiednich pozwoleń w zakresie prywatności oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, mogłoby stanowić znakomitą wartość dla właściciela domu, tak aby dom stał się bardziej inteligentny. Myślę, że z biegiem czasu roboty zaczną odgrywać centralną rolę w domu przyszłości, który samodzielnie dba o siebie i automatycznie reaguje na twoją obecność. Wszystko, aby zapewnić komfort, efektywność energetyczną oraz prostotę użytkowania.”

iRobot stale poszukuje nowych sposobów i możliwości, by wesprzeć swoich klientów w automatyzacji pracy robotów i zaspokoić ich codzienne potrzeby związane ze sprzątaniem.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...