• 22 kwietnia 2024

Ceny działek w dobie koronawirusa. Sprawdź historię cen na Sasiedzki.pl

W związku z wybuchem pandemii na rynku mieszkaniowym w Polsce zapanował kryzys. Biorąc pod uwagę jak dynamicznie zmienia się sytuacja epidemiologiczna na świecie, ciężko jest przewidzieć, jak dalej potoczą się jego losy. Przed pandemią rynek rozwijał się w znacznym tempie, istnieje zatem prawdopodobieństwo, że jeśli sytuacja wróci do normy w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy, straty zostaną odrobione dość szybko i wcześniejszy krach nie będzie mocno odczuwalny.

Mogłoby się wydawać, że w momencie gdy zagrożenie epidemiologiczne wzrastało, a wielu ludzi traciło pracę, zainteresowanie rynkiem nieruchomości spadnie do zera. Tak się jednak nie stało. Nawet w marcu wyszukiwarki notowały wiele zapytań o działki, a z biegiem czasu te statystyki nieustannie wzrastają. Nie wszyscy bowiem w obliczu zagrożenia stracili pracę. Wiele działalności przeniosło się do internetu i choć obroty w firmach spadły i trzeba było zredukować premie, ludzie wciąż zarabiają niemałe pieniądze. Ponadto, obawiają się przechowywania ich na koncie bankowym i rozglądają się za możliwością zainwestowania ich w nieruchomość. 

Dużym ułatwieniem okazało się także przeniesienie znacznej większości rynku mieszkaniowego do internetu. Inwestorzy oraz biura nieruchomości obecnie bardzo dużą wagę przykładają do ofert prezentowanych w sieci oraz do wirtualnego kontaktu z potencjalnymi klientami. 

Ludzie są coraz bardziej zmęczeni nieustannym siedzeniem w czterech ścianach. A jednocześnie, wyjazd na zorganizowane wakacje lub do popularnych miejscowości wypoczynkowych, wiąże się z zagrożeniem zainfekowania koronawirusem. Jakie jest zatem rozwiązanie? Zakupienie własnej działki, na której można spędzić czas bez maseczki i płynu dezynfekującego, na świeżym powietrzu i słońcu. Obserwuje się rosnące zainteresowanie tego typu nieruchomościami, zwłaszcza że przyszło lato i każdy chciałby z niego skorzystać. Szczególnie duży ruch w tej dziedzinie jest zauważalny w województwach pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim.

Gdzie szukać odpowiedniej działki i jak się nie zniechęcić, widząc setki ofert, które trzeba przejrzeć, aby znaleźć tę, która będzie nam odpowiadała? Polecamy portal Sasiedzki.pl. Jest to baza danych zawierająca ogłoszenia z całej Polski, znajdujące się na różnych portalach, zgrupowane w jednym miejscu. Po wybraniu konkretnej oferty, strona przekierowuje nas na właściwy serwis, na którym zostało umieszczone ogłoszenie. Należy wybrać, jakiego rodzaju nieruchomości poszukujemy, doprecyzować nasze szczególne wymagania i już. Wyświetlą nam się oferty najbardziej odpowiadające naszym kryteriom. Gdy zdecydujemy się na konkretną nieruchomość, mamy możliwość skontaktowania się przez portal z właścicielem. Co ważne, strona umożliwia też prześledzenie historii zmian ceny oferty. 

Poszukiwanie odpowiedniej działki stało się znacznie prostsze. Nie trzeba już śledzić wszystkich portali z nieruchomościami i nieustannie odświeżać, sprawdzając, czy nie pojawiło się coś nowego. Sasiedzki.pl umożliwia przeglądanie ofert ze wszystkich portali na raz. A dzięki możliwości doprecyzowania swoich oczekiwań, zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia wymarzonej oferty.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować