• 22 kwietnia 2024

Wybieramy szafkę z lustrem do czarnej łazienki!

​Wnętrza domu, które są urządzone w kolorze czarnym to nic nowego. Nowością natomiast są łazienki utrzymane w takiej kolorystyce. Jeszcze do niedawna łazienka bowiem była tym pomieszczeniem, które było głównie białe - a już na pewno jasne. Miało być to miejsce sterylne, higieniczne, czyste a właśnie z tymi cechami kojarzona jest biel. Obecnie podejście do aranżacji wnętrz jest zupełnie inne i coraz częściej pojawiają się w nich barwy mocne, odważne. W dzisiejszym wpisie chcemy podpowiedzieć jak dobrać meble do czarnej łazienki ( w tym szafki lustrzane), tak by nie tylko pasowały pod względem wizualnym, ale także, by były funkcjonalne. Zapraszamy!

Meble łazienkowe do czarnej łazienki - na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem. Z pewnością nie sprawdzą się tam meble, które mogą być funkcjonalne w salonie, czy sypialni. Okresowo może pojawia się tam wilgoć przekraczająca nawet 70% oraz spore wahania temperatury. Zwykłe meble, które nie są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, mogą “puchnąć”, rozklejać się, wyglądać nawet po krótkim czasie użytkowania mało estetycznie.

Z tych względów wybierając meble łazienkowe powinno wziąć się pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale także i parametry techniczne. Dobre meble łazienkowe to takie, które zostały wykonane z materiałów wilgocioodpornych, poza tym dobrze, aby były dodatkowo zabezpieczone np. lakierem.

Korzystniej jest wybierać meble do łazienki z oferty znanych i sprawdzonych producentów. Zaliczyć można do nich meble łazienkowe Cersanit, Defra, Oristo, Elita czy Geberit, Tego typu modele dostępne są w ofercie dobrych branżowych sklepów.

Szafki lustrzane do łazienki z oświetleniem LED - czy bez?

Szafki łazienkowe z lustrem sprawdzą się w praktycznie każdej łazience. Wybierane są chętnie do łazienek, w których każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Szafka lustrzana nie jest meblem głębokim, jednak pozwala na przechowywanie najpotrzebniejszych kosmetyków czy środków chemicznych. Jeśli szukasz dobrych mebli i wyposażenia łazienki koniecznie sprawdź www.lazienkiabc.pl.

Do wyboru są szafki lustrzane pojedyncze, czyli takie, które posiadają jedne drzwiczki. Modele te zazwyczaj nie są zbyt duże i tym samym wybierane są do bardzo małych łazienek lub toalet. Dostępne są także szafki lustrzane do łazienki składające się z dwóch, a nawet i z trzech części.

Wiele osób decyduje się na zakup szafki lustrzanej z oświetleniem LED, która idealnie sprawdzi się nie tylko w czarnych łazienkach, ale także i tych klasycznych jasnych. Chociaż oczywiście dodatkowe oświetlenie jest bardzo ważne w pomieszczeniach ciemnych. Punkty świetlne, które się tam znajdą powinny oddzielać każdą ze stref (strefę mokrą, suchą, umywalki, kabinę prysznicową, wannę). Z tego względu też najlepszym rozwiązaniem jest zakup szafki lustrzanej z oświetleniem LED lub montaż w jej pobliżu kinkietów.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować