• 30 maja 2024

Wzmacniacze zintegrowane w ofercie Nautilusa

wzmacniacze zintegrowane

Sprzęt audio jest niezbędnym elementem w domu każdego audiofila. Wielbiciele dobrej muzyki są świadomi, że inwestycja w profesjonalny sprzęt sprawi, że będziemy mogli cieszyć się wspaniałym dźwiękiem. Dlatego powstaje wiele sklepów, które zajmują się dystrybucją produktów audio z najwyższej półki. Jeżeli poszukujemy wzmacniaczy zintegrowanych, to na pewno warto skorzystać z szerokiej oferty sklepu Nautilus.

Jak działają wzmacniacze zintegrowane?

Wzmacniacze zintegrowane są też potocznie zwane integrą. Jest to urządzenie, które łączy przedwzmacniacz z końcówką mocy. Główne zadanie takiego sprzętu to wzmocnienie mocy sygnału wejściowego, który jest dalej przekazany na kolumny ze sterowaną głośnością. Obecnie możemy znaleźć na rynku trzy rodzaje wzmacniaczy zintegrowanych:

  • lampowe – elementy wzmacniające to lampy elektronowe. Mają najmniejszą moc sygnałów wyjściowych,
  • tranzystorowe,  które mają znacznie większą moc od wyżej wymienionych wzmacniaczy lampowych,
  • hybrydowe połączenie wzmacniacza lampowego z tranzystorowym.

Takie rozwiązania sprzętowe możemy znaleźć w sklepie Nautilus. Warto tutaj nadmienić, że jest to połączenie przedwzmacniacza i końcówek mocy w jednej obudowie. Dzięki temu łatwo jest rozstawić nasz sprzęt grający (możemy dzięki temu zaoszczędzić przestrzeń). Pojedynczy element jest też tańszy niż konstrukcje dzielone (mowa tutaj o sytuacji, w której chcemy nabyć oba te urządzenia oddzielnie).

wzmacniacz zintegrowany

Jaki wzmacniacz wybrać?

Wybór wzmacniacza (https://salony.nautilus.net.pl/produkty/elektronika/wzmacniacze-zintegrowane/) powinien być uzależniony od kilku czynników. Po pierwsze, musimy sami zdecydować, jaką moc ma mieć nasz sprzęt grający. Musimy ją dopasować do kolumn, które posiadamy. Ważny jest także stosunek sygnału do szumu. Ten parametr jest wyrażony w decybelach. Jeżeli dana wartość jest wysoka, to możemy mieć gwarancje czystego brzmienia.

Wyróżniane są także klasy wzmacniaczy: A, B, C oraz D. Klasa audiofila to sprzęt oznakowany literą A, czyli najdroższy sprzęt. Klasa D to natomiast coraz bardziej popularne wzmacniacze cyfrowe, które charakteryzują się małym zużyciem prądu. Warto tutaj także zaznaczyć, że każdy wzmacniasz będzie grał inaczej. Niektóre koncentrują się na basowych brzmieniach, inne celują w wyższe tony. Parametry techniczne można łatwo ocenić, natomiast to, jaki dźwięk się najbardziej podoba, jest już kwestią indywidualną.

Na koniec warto także ocenić, jakie fundusze możemy przeznaczyć na dane urządzenie. Cena w większości przypadków będzie się przekładała na jakość zakupu. Cena wzmacniaczy zintegrowanych z wyższej półki może dochodzić nawet do 30-40 tysięcy zł. Oczywiście nie każdy produkt będzie tyle kosztował. Na najdroższe wzmacniacze decydują się zapaleni audiofile, dla których kwestia dźwięku to prawie sprawa życia lub śmierci.

Profesjonalna obsługa sklepu Nautilus zawsze chętnie pomoże i doradzi tak, aby każdy klient znalazł sprzęt najbardziej pasujący do jego potrzeb.

Więcej na https://salony.nautilus.net.pl

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...