• 25 czerwca 2024

Pady polerskie lekiem na niedoskonałości

pady polerskie

Pielęgnacja lakieru samochodowego stanowi nie lada wyzwanie, nawet dla profesjonalistów. Użycie wyselekcjonowanych specyfików, takich jak pasty, mleczka i woski jest jednak niewystarczające. Elementem akcesoryjnym, który sprawdza się doskonale i pozwala na odmłodzenie każdego samochodu jest pad polerski.

Pady są wykorzystywane do polerowania rozmaitych powierzchni. Używa się ich w zestawieniu z kosmetykami samochodowymi. Gdyby takie gąbki nie istniały, prawa bytu nie miałyby również specyfiki przeznaczone do polerowania powierzchni karoserii. Zadaniem padów jest mechaniczne starcie warstwy powłoki lakieru. Mowa oczywiście o powierzchni pełnej rys i drobnych uszkodzeń, które są przeznaczone do zniwelowania. W zależności od twardości wykorzystywanych materiałów, różnią się również jakością wykończenia, a także mocą ścierną. Zauważalna jest prawidłowość - im bardziej agresywna powłoka, tym więcej niezbędnych jest poprawek wykończeniowych.

Piankowe pady polerskie

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywane są pady polerskie jest pianka poliuretanowa. Rozmaite rodzaje tej faktury różnią się twardością, kształtem, wytrzymałością, a także ilością powietrza, które krąży w trakcie pracy. Wyróżniamy pady twarde, o średniej twardości i miękkie. Każdy z nich znajdzie zastosowanie i będzie współpracował z innym specyfikiem przeznaczonym do polerowania. Miękkie gąbki umożliwiają nakładanie nawet płynnych preparatów, a lakier charakteryzuje się wówczas nieocenionym i głębokim połyskiem. Z kolei gąbki o średniej twardości są uosobieniem najlepszego stosunku mocy ściernej do jakości wykończenia. Najtwardsze pady polerskie przeznaczone są z kolei do agresywnych preparatów. Razem tworzą mieszankę, która w bardzo szybkim tempie niweluje rysuje i defekty.

polerka samochodowa

Trudny wybór średnicy

Gąbki polerskie są wykorzystywane również w innych obszarach, nie tylko w przemyśle samochodowym. Do dużych powierzchni przeznaczone są tarcze o większej średnicy. Wynika to z bardzo prostej przyczyny - szybkość pracy jest dużo większa. W przypadku dopracowywania detali, najskuteczniejszy będzie pad o niewielkiej średnicy. Istotny jest również kształt, bowiem miejsca trudniej dostępne, z pomocą niestandardowych padów mogą być również polerowane z łatwością. Warto jednak przygotować się na rozmaite ewentualności, bowiem potrzeby w trakcie pracy i dopracowywania poszczególnych elementów mogą się zmieniać. 

Nie tylko pady

Wśród niezliczonych akcesoriów przeznaczonych do polerowania, na rynku można odnaleźć także alternatywę dla popularnych gąbek. Futro polerskie charakteryzuje się bardzo dużą mocą cięcia. Jednocześnie, zapewniona jest wentylacja na jeszcze wyższym poziomie niż w przypadku gąbek. Element ten jest skonstruowany z wełny i umożliwia usunięcie głębokich defektów lakieru, a ryzyko przypalenia lakieru równa się zeru. Należąca do niezaprzeczalnych zalet szybkość pracy z wełną wiąże się również z mniej pozytywnym elementem. Powłoka po współpracy z tym materiałem nie jest idealna, a jej wykończenie pozostawia wiele do życzenia i wymaga większej ilości czasu poświęconego na korektę defektów.

Pady polerskie oferowane przez nasz sklep są gwarantem wysokiej jakości i wyselekcjonowanych materiałów. Różnorodność produktów zapewnia komfort użytkowania i dostosowania akcesoriów do swoich potrzeb. Sklep Motogo to przede wszystkim komfort kupowania i użytkowania.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować