• 19 marca 2024

Naprawcze zestawy do gwintów

gwinty śrub

Po uszkodzeniu zerwania gwintownika umieszczonego w otworze bądź też po samym uszkodzeniu gwintu, który wcześniej istniał, mamy możliwość przystąpienia do regeneracji gwintu.

W tym celu musimy po pierwsze usunąć wszystkie zbędne przedmioty, znajdujące się w otworze. Kolejnym krokiem jest wywiercenie otworu pod gwintowania v-coil. Następnie musimy dokonać gwintowania otworu gwintownikiem ręcznym oraz wkręcić nakładkę do naprawy gwintu.

Jak należy używać zestawów służących do naprawiania gwintów?

Operacja związana z usuwaniem pozostałości z otworu, jest zdecydowanie najtrudniejszym etapem. Jeśli złamaniu uległ gwintownik w otworze 3 ostrzowy i widoczne są  3 rowki wiórowe, wtedy możemy skorzystać z wykrętaka do gwintowników. Jeśli natomiast regenerujemy otwór, w którym pozostała śruba bądź też wiertło, wtedy dobrze jest skorzystać z wykrętaków służących do złamanych śrub. Wówczas najpierw planujemy powierzchnię narzędzia, które jest złamane, wiercimy w nim otwór i przystępujemy do użycia wkrętaków. Wkręcają się one w wywiercony otwór znajdujący się w złamanym narzędziu i zaciskają na nim. Jeśli otwór został już wyczyszczony, wówczas możemy zacząć go powiększać, korzystając z wiercenia cylindrycznego, wykonywanego według normy DIN 338. Jest to klasyczne wiertło posiadające chwyt walcowy. W tabeli katalogu firmy v-coil, możemy sprawdzić średnicę otworu, jaką mamy wywiercić. Jeśli już go wywiercimy i dostosujemy do odpowiedniej średnicy, możemy zacząć proces gwintowania. W tym celu musimy użyć przede wszystkim odpowiedniego gwintownika, którego opis wskazuje do jakich gwintów jest on przeznaczony, ale nie mówi o tym jaki w rzeczywistości posiada gwint. Gwintowanie polega natomiast na wkręceniu gwintownika z prawą stroną prosto w głąb otworu, po około 3 obrotach, gdy zaczynamy czuć opór, powinniśmy cofnąć gwintownik w lewą stronę, by złamany został wiór. Wówczas zdecydowanie zmniejszy się opór przy gwintowaniu, a dalszy proces zostanie znacznie ułatwiony. Czynność tę musimy powtarzać aż do momentu, gdy nagwintujemy wymaganą głębokość. Później musimy natomiast już tylko i wyłącznie wkręcić wkładkę która służy do naprawy gwintu, posiadającej kształt sprężyny otworu. By wkręcić wkładkę w otwór, musimy posłużyć się specjalnym karbem. Wkręcamy go w dół otworu i gdy już nastąpi pełne wkręcenie wkładki, urywamy karb w miejscu, w którym został nacięty.

Narzędzia te są wytrzymałe, bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, wytrzymują nawet w trudnych warunkach i wyróżniają się niską ceną. Zestawy do naprawiania gwintów służą przede wszystkim do tworzenia niezwykle wytrzymałych gwintów, które są odporne na ścieranie. Mają one jeszcze inną zaletę, są odporne na działania wysokich temperatur oraz korozji.

W jaki sposób działają zestawy służące do regeneracji gwintów?

Przede wszystkim dzięki nim możliwy jest równomierny rozkład naprężenia oraz obciążenia. Są one wykonywane z ogromną precyzją oraz dbałością o każdy detal. Dzięki temu zapewniają skuteczną oraz bezawaryjną obróbkę różnych materiałów. Służą one natomiast przede wszystkim temu aby bawet po uszkodzeniu gwintu, móc go naprawić oraz uzyskać gwint, będący w tym samym rozmiarze. Szukasz skutecznego zestawu do naprawy gwintów? Zobacz ofertę na https://narzedzia-esklep.pl/ >>

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jakie klucze nasadowe kupić?

Zastanawiasz się, które klucze nasadowe są najlepsze? Nie jest łatwo znaleźć odpowiednie klucze nasadowe...