• 17 lipca 2024

Nowoczesna elektronika, z której warto korzystać

​​

Elektronika już od dawna jest stałym, nieodłącznym elementem naszego życia, a od pewnego czasu kategorię tego typu urządzeń zdominowała elektronika przenośna. Wychodząc z domu, niemal zawsze zabieramy ze sobą co najmniej jedno urządzenie elektroniczne - smartfona.

Jednak oprócz nowoczesnego telefonu, istnieje cały szereg innych urządzeń mobilnych, które również mogą znacznie ułatwić nam życie. Nie wszystkie mieszczą się do kieszeni, ale nawet jeśli mają nieco większe gabaryty, mogą stanowić one nieodzowny element podróży, przechowywany na przykład w plecaku. W tym krótkim poradniku przyjrzymy się niektórym z urządzeń mobilnych, które warto mieć przy sobie.

Tablet

Tablet jest urządzeniem o funkcjonalności bardzo zbliżonej lub niemal, identycznej co smartphone - to, co go wyróżnia, to większy ekran. Dla wielu osób może wydawać się niejasne - po co im drugie urządzenie o funkcjonalności takiej samej, jak smartfon?

Większy ekran oferuje znacznie większy komfort użytkowania. Nie sprawi on większej różnicy przy używaniu aplikacji, które dostosowane są raczej do smartfonów, natomiast robi on dużą różnicę przy przeglądaniu internetu, oglądaniu materiałów video, oraz wielu zadaniach związanych z pracą. Stanowi idealny pomost pomiędzy smartfonem, a laptopem.

Czytnik e-booków

Urządzenie przystosowane specjalnie do czytania książek w wersji elektronicznej. Na pierwszy rzut oka urządzenie to może kojarzyć się z tradycyjnym tabletem - jednak czytniki te wyposażone są w specjalny ekran, zwykle potrafiący wyświetlić jedynie kolor czarny, który jest znacznie bardziej komfortowy dla oczu i doskonale imituje czytanie prawdziwej książki.

Czytniki te wyposażone są w wewnętrzną pamięć, które zwykle bez trudu pomieszczą tysiące tytułów. Na rynku jest wiele dostępnych modeli w różnych przedziałach cenowych, ale zazwyczaj już nawet te najtańsze modele spełnią swoją funkcję. Warto wybrać urządzenie z podświetlanym ekranem, który pozwoli nam na korzystanie z urządzenia niezależnie od warunków oświetleniowych. 

Laptop 2w1

Wśród laptopów coraz popularniejsze stają się urządzenia 2w1 - starające się łączyć w sobie funkcjonalność laptopa z tabletem. Dzięki dotykowemu ekranowi oraz współpracy z rysikiem, stanowią one idealne rozwiązanie dla studentów chcących tworzyć wirtualne notatki podczas wykładów.

Inną grupą użytkowników, pośród których laptopy tego typu cieszą się szczególną popularnością, są artyści. Dotykowy tablet wyposażony w rysik pozwala na rysowanie oraz malowanie bezpośrednio na ekranie monitora, bez konieczności zakupu tabletu graficznego.

Laptopy 2w1 cechują się też dużą mobilnością - bez trudu znajdziesz modele o przekątnej ekranu 14,13, a nawet 10 cali. W połączeniu z niezwykle cienką obudową są one doskonałym kompanem podróży. Idealnie nadają się również do zabrania do kafejki, lub do parku - co docenią przede wszystkim osoby pracujące zdalnie, którym laptop ten umożliwi pracę w niemal dowolnym miejscu.

Gdzie kupić najtaniej?

Przy zakupie urządzenia, oprócz jego właściwości istotną jest oczywiście również cena. Tradycyjnym rozwiązaniem są oczywiście sklepy stacjonarne, jednak to sklep internetowy z elektroniką zwykle zaoferuje nam atrakcyjniejszą cenę. Sklepy takie zwykłe posiadają oferty wielu różnych sprzedawców, umożliwiając łatwe i szybkie porównanie ofert i wybranie tej najkorzystniejszej. 

Istnieje wiele sklepów internetowych z elektroniką. Na rynku prym wiedzie portal Allegro - cechujący się prawdopodobnie najbardziej rozległą i różnorodną ofertą.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...