• 25 czerwca 2024

Panele dekoracyjne z drewna - nowoczesny sposób na wygłuszenie pomieszczenia

panele Eho Muteboards

W dobie ciągłego pośpiechu, gwaru oraz ogromnej liczby pojazdów na ulicach, funkcjonowanie w ciszy i spokoju jest niemalże na wagę złota. Wielokrotnie zdarza się, że hałas i różne dźwięki dochodzące z zewnątrz wpływają negatywnie na spędzanie czasu w środku budynku. Marka EhoMuteboards, w odpowiedzi na ten rosnący problem, stworzyła panele dekoracyjne z drewna, które dbają o redukcję hałasu i pogłosu.

Wykonane w całości z naturalnego drewna panele, stanowią wyjątkowo funkcjonalną ozdobę, która sprawdzi się zarówno w biurze oraz innym miejscu użyteczności publicznej, jak i w domu. Oprócz eliminacji hałasu, redukują one również pogłos co sprzyja rozmowom i ułatwia ich zrozumienie.

Od pomysłu do realizacji

Największą siłą napędową jest pojawiający się problem i potrzeba zmiany w celu jego eliminacji. Tak właśnie narodził się pomysł stworzenia paneli dekoracyjnych. Firma EhoMuteboards zmagała się w swoim biurze z nadmiernym hałasem i pogłosem, który przeszkadzał w efektywnej pracy. Zajmując się promowaniem wyjątkowych projektów polskich twórców, postanowiła wykorzystać ich potencjał, aby pozbyć się uciążliwego problemu. Współpraca zaowocowała stworzeniem produktu, który jest jednocześnie przyjemny dla oka i bardzo praktyczny. Spełnia on normę akustyczną dotyczącą budynków użyteczności publicznej oraz zamieszkania zbiorowego, dzięki czemu zwiększa komfort ich użytkowania.

panele akustyczne

Montaż i parametry techniczne

Modułowe panele dekoracyjne z drewna są bardzo łatwe w montażu. Można zainstalować je samodzielnie lub korzystając z pomocy specjalisty. Konstrukcja jest przytwierdzona do ściany dzięki stalowym uchwytom oraz profilom przystosowanym do zamontowania paneli.

Innowacyjność rozwiązania, służącego zmniejszeniu hałasu, bazuje na połączeniu kilku kluczowych cech. Istotny jest hybrydowy ustrój akustyczny, który jednocześnie pochłania nieprzyjemne dźwięki z zewnątrz i rozprasza dźwięki, które są generowane wewnątrz pomieszczenia, aby móc je słyszeć jeszcze lepiej. Dodatkowo panele są wykonane w oparciu o zaawansowane techniki projektowe i powstały z trwałego materiału jakim jest drewno, które posiada nietypową, trójwymiarową strukturę. 

Panele dekoracyjne z drewna jako oryginalna ozdoba 

Oprócz wygłuszania pomieszczeń, panele z drewna pełnią również funkcję dekoracji. Ich chropowata struktura, a także stonowane odcienie sprawiają, że będą pasować doskonale do wielu różnych pomieszczeń. Wyglądają oryginalnie i przykuwają wzrok, a wyjątkowa funkcjonalność jest ich dodatkowym atutem. Występują one w formie kwadratowych płyt wykonanych w całości z drewna dębowego lub bukowego. W zależności od preferencji można je nabyć w czterech różnych, naturalnych barwach uzyskanych dzięki bejcy.

Panele dekoracyjne to nowoczesny oraz nietuzinkowy sposób na wyciszenie pomieszczeń w pracy, w restauracji czy w domu. Jednocześnie, ich elegancki i unikalny design nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter, który zachwyci każdego.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować