• 30 maja 2024

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę?

Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się na temat zdrowego trybu życia, w tym poprawieniu jakości spożywanych posiłków. W dobie fast foodów oraz szerokiej dostępności dań gotowych, niekiedy trudno jest zadbać o zbilansowaną dietę, która będzie bogata w witaminy oraz różnorodne wartości odżywcze. Aby pomóc sobie w osiąganiu jak najlepszych celów w tym zakresie, mnóstwo osób decyduje się na zakup urządzeń do wytwarzania soków. Na rynku dostępne są dwa podstawowe: wyciskarki wolnoobrotowe oraz sokowirówki. Który z tych sprzętów lepiej jest wybrać?

Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka: co wybrać?

Oczywiście oba te urządzenia posiadają pewne wady, jak i zalety. W przypadku sokowirówek na plus można zaliczyć bardzo szybkie przygotowywanie soków. Tak naprawdę już w kilka chwil owoce oraz warzywa są przetworzone. Wszystko to za sprawą bardzo wysokich obrotów oraz ostrych jak brzytwa ostrzy. Taki sprzęt jest również stosunkowo tani i przy ograniczonych budżecie, dla większości osób jest najlepszym rozwiązaniem.

Jednak pomimo tych plusów sokowirówek, to wyciskarki wolnoobrotowe są lepszym produktem. Dlaczego? W sokowirówkach warzywa oraz owoce są poddawane działaniu ostrz, które pracują na niezwykle wysokich obrotach. To natomiast powoduje, że wytwarza się w środku stosunkowo wysoka temperatura. Zabija ona niejako składniki odżywcze. Dlatego taki sok choć posiada pewne wartości i ma w sobie witaminy, jest zdecydowanie uboższy. Tymczasem pijąc sok każdy człowiek chce dostarczyć ich do swojego organizmu jak najwięcej.

Wyciskarka wolnoobrotowa pracuje zdecydowanie wolniej, a na sok trzeba dłużej poczekać. Jest on jednak wyciskany bardzo dokładnie, a warzywa i owoce finalnie praktycznie nie tracą na swoich właściwościach. Są one skondensowane i doprowadzone do postaci soku, dlatego łatwiej jest je przyswoić. Sok z wyciskarki nie jest również napowietrzony, dlatego nie trzeba spożywać go natychmiast po przygotowaniu. Może być on wypity nawet dobę później. To natomiast sprawia, że można przygotować go sobie wieczorem, a rano zabrać ze sobą do pracy czy też szkoły. Wyciskarki wolnoobrotowe są co prawda dużo droższe, jednak inwestycja w nie jest praktyczniejsza w dłuższej perspektywie czasu. Takie urządzenie może bowiem realnie wpłynąć na poprawę codziennych przyzwyczajeń żywieniowych i ostatecznie również na zdrowie.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200

Na te elementy zwróć uwagę przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej!

Skoro wyciskarka wolnoobrotowa jest najsłuszniejszym wyborem w tej kwestii, to na co zwrócić uwagę kupując ją? Bez wątpienia bardzo istotne są jej gabaryty. Obecnie wiele osób mieszka na stosunkowo małych metrażach, w miastach. Trudno jest tam wygospodarować dużą ilość miejsca na kuchnię oraz na blat roboczy, na którym taką wyciskarkę się ustawia. Obecnie wyciskarki nie są już dużymi stacjonarnymi urządzeniami, które z trudnością się przesuwa. Do domowych warunków wystarczą jedynie niewielkie modele wyciskarek, które są smukłe, wykonane z lekkich elementów i zajmują bardzo ograniczoną ilość miejsca.

Kolejna kwestia to natomiast wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Każdego roku ulegają one zmianom oraz modyfikacjom. Warto zatem kupując swoją wyciskarkę postawić na urządzenie, które jest zaawansowane pod względem technologicznym. Im będzie ona lepsza, tym łatwiejsze i wygodniejsze będzie korzystanie z niej dla użytkownika.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na głośność urządzenia oraz szybkość jego pracy. Wyciskarki z reguły są bardzo ciche i można korzystać z nich nawet wtedy, gdy wszyscy inni domownicy jeszcze śpią. Jednak nie każde urządzenie się tym cechuje, warto zatem wcześniej to zweryfikować. Szybkość pracy wyciskarek wolnoobrotowych również jest różna. Niemniej jednak to właśnie wolne działanie powoduje, że do soku trafia najwięcej składników odżywczych. Dobrze również aby wyciskarka była prosta w czyszczeniu. Kupując takie urządzenie rzetelnych opinii można zasięgnąć poprzez ranking wyciskarek wolnoobrotowych.

Obecnie szczególnie polecanymi wyciskarkami są wyciskarki Hurom, to absolutnie topowa marka jeśli chodzi o wyciskarki, a wśród bogatej oferty każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować