• 25 czerwca 2024

Urządzamy mały pokój dla dziecka

Własny kąt dla dziecka jest bardzo ważny, dlatego jeśli ma nawet najmniejszy, ale własny pokój jest bardzo szczęśliwe. Ma gdzie się bawić, marzyć i śnić oraz spotykać się z przyjaciółmi. Dziś zajmiemy się urządzeniem takiej niewielkiej przestrzeni, podpowiemy jak zaaranżować ją, by była w pełni funkcjonalna.

Zajmijmy się ścianami i podłogami

Zanim przejdziemy do wyboru mebli zajmiemy się wykończeniem ścian ni podłóg. Ważne by wystrój odpowiadał dziecku, a jednocześnie nie był przytłaczający. Dobrym wyborem będzie pomalowanie ścian na biało, a także wybór naklejek ściennych, które odnoszą się do zainteresowań dziecka. Można zatem wybrać postaci z bajek, a także balony, kwieciste łąki, motywy dzikiego zachodu czy zwierzęce. Warto również pozostawić ścianę, którą dziecko będzie mogło wykorzystać na własne rysunki. Wystarczy zmywalna farba, choć można zdecydować się na zamontowanie ściennej tablicy magnetycznej lub kredowej. Ścienne akcesoria nie zajmują przestrzeni użytkowej, dlatego mogą być wykorzystane nawet w małym pokoju. Jeśli chodzi o podłogi to przede wszystkim trzeba wybrać materiały, które będą antypoślizgowe, a dodatkowo utrzymane w jasnych barwach. Sprawdzą się płyty lvt, które mają ciepłą powierzchnię, warto wybrać także miękkie wykładziny. To zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązania do pokoju dziecka.       

Wybierzmy stylowe meble sypialniane pasujące do wystroju i bezpieczne dla dziecka

Oczywiście  w pokoju dziecka nie może zabraknąć łóżka. Warto wybrać piętrowe. Świetnie sprawdzą się meble Borys wśród, których można znaleźć także pojemną szafę ubraniową. Takie meble są dopasowane pod względem stylistycznym. Modele utrzymane w jasnych barwach nie przytłoczą wnętrza, nawet kiedy przestrzeni użytkowej jest niewiele. Łóżko piętrowe będzie odpowiednie również dla jedynaka. Będzie mógł zapraszać swoich przyjaciół na wspólne nocowanie. Meble mogą również odwoływać się do ulubionych dziecięcych bajek. Łóżko karoca dla małej księżniczki czy łóżko samochód dla miłośnika motoryzacji to także świetne pomysły. Przyda się również komoda, jeśli znajdziemy na nią odrobinę miejsca blisko szafy. Istotne znaczenie ma by meble dziecięce były bezpieczne, to znaczy posiadały zaokrąglone krawędzie, a także były wykonane z materiałów pokrytych nietoksycznymi farbami czy lakierami. Kupując określone modele warto zapytać o tę kwestię sprzedawcę. Zamiast tradycyjnych uchwytów można zdecydować się na meble z tymi wyfrezowanymi, które są bardzo łatwe w obsłudze. Istotne znaczenie może mieć również cichy domyk szuflad, dzięki któremu żadne dziecko nie przytrzaśnie sobie palców.  Szczególnie w małym pokoju bezpieczne rozwiązania mają duże znaczenie.            

Urządźmy kącik nauki i zabawy

W pokoju nie może zabraknąć również choćby małego kącika do nauki i zabawy. Niewątpliwie musi się w nim znaleźć biurko. Można zdecydować się na model rozkładany, który kiedy nie jest używany nie zajmuje przestrzeni użytkowej i dobrać do niego wygodne krzesło biurkowe. Doskonałym wyborem dla dziecka będzie również fotel sako. Fotel w formie pufy jest wygodny i zapewnia miejsce do relaksu i rozrywki przy czytaniu czy graniu w gry na konsoli. Jeśli znajdziemy jeszcze trochę miejsca przyda się również regał na książki i zabawki. Można także zdecydować się na kufer, który sam w sobie może być elementem wykorzystywanym podczas zabawy, np. w rozbitków i piratów.     

Zadbajmy o dodatki – co się sprawdzi, a co niekoniecznie? 

Ostatnią kwestią jaką chcemy poruszyć są dodatki. Mowa była już o tablicach ściennych, czy kufrach. Warto jednak zadbać również o ramki na zdjęcia zarówno te do zawieszenia na ścianie jak i postawienia. Taki element zawsze dodaje przytulności. Można w nich umieścić zdjęcia dziecka i fotografie całej rodziny. Kwiatki doniczkowe do pokoju dziecka nie będą najlepszym pomysłem. Małe dziecko łatwo może strącić doniczkę położoną na komodzie, a nawet parapecie. W przypadku starszych dzieci można już zdecydować się na większe stabilne doniczki, bowiem kwiaty poza walorami estetycznymi mogą mieć ważną funkcję, a mianowicie pochłaniają szkodliwe promieniowanie z otoczenia oraz dwutlenek węgla.

Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecka sprawia, że chętnie spędza w nim czas i właściwie niechętnie go opuszcza. Warto zadbać o to, by czuło się w nim jak najlepiej.

Artykuł zewnętrzny

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować