• 25 czerwca 2024

Co powinniśmy wiedzieć o pompach hydroforowych?

Na pewno obecnie mówi się dużo o pompach różnego rodzaju. Wszelkie rekordy popularności biją pompy hydroforowe. Co to takiego? Co powinniśmy o tych pompach wiedzieć? Mamy nadzieję, że nasz artykuł da odpowiedzi na te pytania. Przejdźmy więc do konkretów.

Czym są pompy hydroforowe?

Pompy hydroforowe https://euroterm24.pl/sieci/pompy-hydroforowe-glebinowe-i-sciekowe/pompy-hydroforowe są naprawdę bardzo ciekawą alternatywą. Skutecznie rywalizują z pompami głębinowymi. Pompy te są stosowane w sytuacjach, w których lustro wody się znajduje bardzo wysoko, a instalacja sama w sobie ma być wykonana niezbyt wysokim kosztem.

Nasze tytułowe pompy są wybierane bardzo chętnie do zasilania letniskowych domków, wypompowywania deszczówki, czy też do systemów podlewania ogrodu. Warto także postawić na nieco wydajniejsze modele. Mogą one być także wykorzystywane z powodzeniem w celach przemysłowych, czy też do tłoczenia wody. Kiedy warto na tego rodzaju pompy postawić?

Pompy te wyróżniają się konstrukcją naprawdę bardzo kompaktową. Zajmują one stosunkowo niewiele miejsca. Jest to bardzo duży atut w sytuacji, gdy planuje się pompę umieścić w niewielkim gospodarczym pomieszczeniu. W dodatku montaż urządzenia jest niezmiernie łatwy i sobie poradzi z tym nawet majsterkowicz domowy, który wcześniej nigdy nie obsługiwał instalacji zajmującej się tłoczeniem wody. Wystarczy podłączenie węża ssącego i wpięcie pompy do wodociągowej instalacji.

Jakie zalety pomp hydroforowych można wyróżnić?

Nie sposób nie wspomnieć także o atrakcyjnej cenie zakupu. Najprostsze z urządzeń do domowego zastosowania możemy nawet zakupić za mniej niż trzysta złotych. Jest to bardzo duża różnica, gdy porówna się je z najtańszymi głębinowymi pompami. Musimy przyznać, że można być w niemałym szoku.

Sama pompa hydroforowa jest bardzo łatwo dostępna. Nie jest to dziwne, ponieważ jak wiemy, pracuje po prostu na powierzchni. Umożliwia to wykonywanie bezproblemowe drobnych napraw, czy też serwisu. Gdy wydarzy się jakaś awaria, to wystarczy szybko podłączyć zastępcze urządzenie, a to, co zostało uszkodzone, wysyła się do naprawy.

Pompy samozasysające najlepiej się sprawdzają w sytuacji, w której ma się dostęp do płytkiego źródła wody. Wcale nie musi to być studnia, ale podziemny zbiornik na deszczówkę. Pompy tego rodzaju stosuje się w sytuacji, gdy z jednej strony nam zależy na koszcie stosunkowo najniższym wykonania instalacji, a z drugiej strony na bardzo łatwej obsłudze. W przypadku dostępu do źródła płytkiego takowa pompa może stanowić jak najbardziej samo serce systemu zaopatrywania budynków w wodę do bytowych celów. Do podlewania ogrodu sprawdzi się w stu procentach.

Gdy nie znamy się na pompach, to powinniśmy się skonsultować z fachowcem, aby nie popełnić błędu i nie postawić przypadkiem na model, który w naszym wypadku akurat się nie sprawdzi. Jest to zbyt duża inwestycja. Szkoda na to naszych nerwów, czasu i oczywiście pieniędzy. Dlatego nie bójmy się zadawania pytań i rozmów z fachowcami.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować