• 30 maja 2024

Jak zapewnić telefonowi szybkie ładowanie?

ładowanie telefonu

Choć smartfonom mamy dziś coraz mniej do zarzucenia, nadal nie możemy nie zgodzić się z tym, że akumulatory pozostają ich piętą achillesową. Na szczęście, producenci telefonów, w których zainstalowany jest system Android, coraz częściej opowiadają się za szybkim ich ładowaniem.

Korzystanie z takiej technologii wcale nie jest trudne, niezbędny okazuje się jednak zakup odpowiedniej ładowarki. Jak zatem wybrać takie rozwiązanie i mieć pewność, że będzie ono spełniać nasze oczekiwania? Jeśli chcielibyśmy kierować się jedynie wyglądem ładowarki, z pewnością nie mielibyśmy prostego zadania. Trudno nie odnieść przecież wrażenia, że wszystkie ładowarki wyglądają niemal tak samo. Jeszcze przed zakupem dobrze więc jest upewnić się, że mamy do czynienia z propozycją kompatybilną z urządzeniem mobilnym, z którego korzystamy.

Nie zaszkodzi też, jeśli z wyprzedzeniem zorientujemy się, czy posiadany przez nas telefon komórkowy w ogóle wspiera technologię szybkiego ładowania. Osoby, które oczekują konkretnych wskazówek, w pierwszej kolejności powinny dążyć do tego, aby zorientować się, jaki port posiada dany smartfon. Przez lata zadanie to nie było skomplikowane, większość producentów korzystała bowiem zarówno z portów, jak i wtyczek microUSB. Problemem nie powinien być także port USB-A. I z nim kompatybilna będzie praktycznie każda ładowarka do smartfona z portem microUSB, choć w tym przypadku nie poradzimy sobie bez przewodu.

szybkie ładowanie telefonu

Od kilku lat jednak w telefonach pojawiają się także gniazda USB-C. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim symetrycznością złącza. I w tym wypadku mamy do czynienia z telefonami, które mogą być ładowane z wykorzystaniem klasycznego sprzętu, jeśli jednak ładowarka ma wbudowany kabel, a wtyczka pasuje do portu microUSB, dobrym pomysłem jest wyposażenie się w specjalny adapter USB-C. W sprzedaży powinniśmy znaleźć także ładowarki posiadające zintegrowany przewód i końcówkę USB-C. Taki smartfon powinien pozwolić nam na używanie ładowarki ściennej pozbawionej zintegrowanej końcówki, choć nadal niezbędny jest port USB-C. Takie rozwiązanie pozwala na ładowanie telefonu z wykorzystaniem kabla posiadającego aż dwie dwustronne wtyczki USB-C. Tu plusem jest to, że mamy do czynienia z przewodem, którego zwyczajnie nie da się wziąć do ręki od złej strony.

Gdy już wiemy, jakie złącze będzie nam potrzebne, możemy zastanowić się nad tym, jaką ładowarkę wybrać. Zwykłe rozwiązania zapewniają nam natężenie prądu utrzymujące się na poziomie od 0,5 do 1,5 Ampera. Co ważne, im wyższa jest wartość natężenia, tym szybciej będzie się ładował nasz telefon, choć oczywiście duże znaczenie ma tez to, czy producent w ogóle dopuścił taką możliwość. Jeśli więc zależy nam na tym, aby ładowanie było rzeczywiście szybkie, powinien on udzielać wsparcia tego rodzaju technologii. Za szybką ładowarkę uchodzi ta, która dostarcza do urządzenia więcej energii pomimo tego, że wcale nie zajmuje to wiele czasu. Pozwala to na naładowanie telefonu nawet w kilkanaście minut, co przydaje się tak w życiu prywatnym, jak i w biznesie.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Pokrowiec pancerny na telefon

Znalezienie odpowiedniego etui do telefonu nie jest wcale prostą sprawą. Należy bowiem brać pod uwagę wiele...