• 30 maja 2024

Co potrafią lodówki do 2000 złotych? Przegląd modeli Bosch

lodówki

Zakup lodówki wydaje się banalnie prosty – ten sprzęt AGD ma po prostu skutecznie chłodzić potrawy. Jednak im dłużej przyglądamy się ofertom producentom, tym trudniejsza okazuje się ta decyzja. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki potrafią ekspresowo ochłodzić potrawę, rozprowadzać temperaturę równomiernie po ich całym wnętrzu i zaoszczędzić nam trudu rozmrażania lodówki. Co jeszcze potrafią? Przyjrzyjmy się modelom do 2000 złotych.

Przydatne funkcje lodówek

Jakie funkcje powinna posiadać lodówka, by potrawy jak najdłużej zachowywały świeżość, a sam sprzęt był bezproblemowy w używaniu?

No Frost

Ta funkcja w nowoczesnych sprzętach AGD zaczyna być codziennością. Dzięki opcji No Frost możemy zapomnieć o rozmrażaniu, a także lodzie gromadzącym się na tylnej ścianie lodówki. Urządzenie samodzielnie reguluje poziom wilgotności, a to sprawia, że jedzenie jest świeższe przez dłuższy czas, a rozmrażanie nie jest konieczne.

Komora zero stopni

Przez niektórych producentów nazywana też komorą „fresh”, komora zero stopni to pojemnik (lub pojemniki) w którym utrzymuje się inna temperatura i poziom wilgotności niż w pozostałej części lodówki. Pojemniki „fresh” są idealnym miejscem na przechowywanie owoców i warzyw, ale też ryb i mięsa. Panujące w nich warunki sprawiają, że żywność nie tylko dłużej zachowuje świeżość, ale też ma więcej składników odżywczych w porównaniu do produktów ułożonych na innych półkach.

Wygodne wyjmowanie półek

Choć to nie funkcja, takie ułatwienie przyda się w każdej kuchni. Mowa o wysuwanych półkach, które możemy bezpiecznie wyjąć, by dotrzeć do najdalej położonych produktów – nawet przy maksymalnym obciążeniu. W ten sposób nigdy nie zapomnimy, co mamy w lodówce i możemy maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń.

Niedroga lodówka z ciekawymi funkcjami? Przegląd modeli Bosch

Praktyczne funkcje to domena nie tylko drogich lodówek. Budżetowe modele coraz częściej zaskakują pożytecznymi możliwościami. Jakie sprzęty do 2000 złotych są warte uwagi?

Bosch KGN36MLEA

Tę lodówkę o wysokiej klasie energetycznej (A++) wyposażono w szereg funkcji, z których skorzystasz na co dzień. Czujniki Fresh Sense stale regulują temperaturę wewnątrz chłodziarki, a system No Frost gwarantuje brak konieczności ręcznego rozmrażania sprzętu. Do tego pojemniki o obniżonej temperaturze, aby owoce i warzywa dłużej zachowały świeżość, oraz Superchłodzenie i Supermrożenie, czyli możliwość znacznego obniżenia temperatury na krótki czas.

Bosch KGV33VW31E

Niedrogi sprzęt, który w niczym nie ustępuje lodówkom z wyższej półki. Zastosowano w nim system Low Frost, który zapewnia niższe zużycie energii i ogranicza tworzenie się lodu, przez co możemy rozmrażać urządzenie o wiele rzadziej niż w przypadku modeli, które nie posiadają tej funkcji. Ponadto lodówkę podzielono na dwie strefy klimatyczne: suchą o niskiej temperaturze (która może dochodzić do 0°C) oraz dolnej, o ustawianej wilgotności, idealnej do przechowywania owoców i warzyw.

Bosch KDN42VL20

Precyzyjne elektroniczne sterowanie, pełny No Frost, Supermrożenie – wszystko to znajdziemy w tej niepozornej, niewielkiej lodówce. Strefy Vita Fresh przedłużają świeżość jedzenia, a system Multi Airflow równomiernie dostarcza strumienie zimnego powietrza do każdego zakątka chłodziarki. W mniejszych kuchniach sprawdzi się też Perfect Fit, czyli możliwość ustawienia lodówki bezpośrednio przy ścianie lub meblach, bez ograniczania dostępu do zawartości urządzenia.

Więcej polecanych lodówek Bosch znajdziesz tutaj: https://www.neonet.pl/duze-agd/lodowki-i-zamrazarki.html?producent=bosch

 

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować