• 30 maja 2024

Ekspres do kawy - nasz przyjaciel w kuchni

ekspres do kawy

Kawa to napój, bez którego wielu z nas nie wyobraża już sobie życia. Jednym z nas zaczyna ona towarzyszyć natychmiast po przebudzeniu, choć nie brakuje i takich, którzy po jej pierwszą filiżankę sięgają po przekroczeniu progu biura. Bywa i tak, że wystarczy sam jej zapach, aby nasz umysł zaczął przechodzić w stan czujności po stanie uśpienia.

filizanka kawy

Filiżanka pozwala też przynajmniej na moment wyciszyć się i odprężyć, choć jest też nieoceniona jako zastrzyk energii, której tak bardzo potrzeba nam w kolejnych godzinach. Nic zatem dziwnego, że tak domowe, jak i biurowe życie towarzyskie tak często skupia się właśnie wokół kuchni, a w jego centrum znajduje się właśnie ekspres do kawy. Kawa już od dawna cieszy się statusem jednej z najpopularniejszych używek, z jakimi mamy do czynienia na świecie. To główne źródło kofeiny, a jednocześnie napój, któremu zawdzięczamy przyspieszony metabolizm. Ma właściwości pobudzające, sprawia, że lepiej się koncentrujemy, okazuje się przy tym, że potrafi wpływać korzystnie także na nasze zdrowie.

Naukowcy zwracają uwagę choćby na to, że pita w niewielkich, ale regularnych dawkach, jest w stanie zmniejszyć nawet o 15 procent ryzyko wystąpienia chorób serca, a przecież nie jest to jej jedyna zaleta. Istnieje nie tylko wiele gatunków kaw, ale i ich mieszanek. Nie brakuje też mniej i bardziej popularnych sposobów palenia ziaren i samego przygotowywania tego smacznego napoju. Nic więc dziwnego, że upodobania wielu osób różnią się między sobą. Wszystko to sprawia, że wówczas, gdy wymieniamy sprzęty, których nie może zabraknąć w naszej kuchni, coraz częściej wspominamy także o ekspresie do kawy.

To właśnie z nim rozpoczynamy dzień, on też wzbogaca nasze spotkania ze znajomymi i imprezy rodzinne. Tradycyjne zalewanie kawy znajdującej się już w kubku wrzątkiem, nadal ma swoich zwolenników. Dziś odchodzi się już jednak od tej metody mając świadomość tego, że pozbawia kawę wielu właściwości. Dziś szczególną popularnością cieszą się ekspresy do kawy przeznaczone do zabudowy i trudno się temu dziwić mając na uwadze to, jak wiele dobrego można usłyszeć o kuchniach otwartych na salon.

jaki kespres do kawy

Gdy i my jesteśmy właścicielami lokalu o takim rozkładzie, naturalne wydaje się nam dążenie do harmonii i wizualnego ładu, a wspomniany rodzaj ekspresu pozwala na ich zapewnienie. Zabudowany ekspres współgra z innymi meblami znajdującymi się w kuchni, w konsekwencji zaś daje wrażenie przestronności i uporządkowania. Co ważne, ekspres tego rodzaju nie zabiera wiele miejsca. Dziś wybierając ekspres do kawy zwraca się też uwagę na poziom jego automatyzacji. Nie da się ukryć, że najlepiej jest stawiać na ekspres w pełni automatyczny, ten zapewnia bowiem nie tylko komfort, ale i szybkość działania. Dzięki takim ekspresom możemy też testować różne typy kawy. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby kosztować tych, które do tej pory były dla nas czymś nieznanym. Nowoczesne ekspresy potrafią też zapamiętywać nasze preferencje, dzięki czemu sama ich obsługa staje się jeszcze mniej skomplikowana. Nowoczesne rozwiązania charakteryzują się też intuicyjnym menu.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować