• 17 lipca 2024

Dwa aparaty w telefonie – czy to dobry pomysł?

telefon

Każdego roku na rynku smartfonów pojawia się jakiś innowacyjny produkt, która szybko uzyskuje status dominującego trendu. W ostatnim czasie taką innowacją jest pojawienie się telefonów wyposażonych w dwa obiektywy fotograficzne. Wiele osób ma wątpliwości wobec tej nowości. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to rewolucja ostatnich miesięcy. Takie telefony są dostępne w sprzedaży już od 2016 roku.

Chiny sobie nie radzą

Sprowadzane z Chin modele telefonów, np. Doogee Mix, nie prezentują się jak na razie najlepiej, ponieważ jakość uzyskiwanych dzięki nim filmów i zdjęć jest po prostu przeciętna. Ma na to wpływ oczywiście także stosunkowo niska cena telefonów w porównaniu z flagowcami, co oczywiście powinno ograniczać oczekiwania wobec jakości. Należy się spodziewać, że zanim aparaty w chińskich markach telefonów będą naprawdę solidnie, minie przynajmniej jeszcze rok.

Sytuacja w chińskich flagowcach „flagowcach”

Zdecydowanie inaczej wygląda to w telefonach znanych producentów, oczywiście ich najnowszych modelach, czyli w tak zwanych flagowcach. Podwójny aparat został do nich wprowadzony w celu poprawy jakości zdjęć i zabieg ten się całkiem dobrze udał. Zdjęcia oferowane przez flagowce są dobrej jakości.

Huawei P10

Flagowiec od Huawei posiada w chwili obecnej dwa aparaty: jeden o rozdzielczości 12 MPix, a drugi z rozdzielczością 20 MPix. Aparaty się nie dublują, ponieważ jeden posiada sensor monochromatyczny, a drugi kolorowy. Telefon dobrze stabilizuje obraz i jest w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 4K.

Honor 6X

Honor to technicznie rzecz biorąc także Huawei, po prostu podmarka tego producenta. Podwójny aparat znajdziemy na razie tylko w jednym modelu Honor – 6X. Do naszej dyspozycji są tam matryce 12 MPix i 2 MPix. Pierwszy z obiektywów dba o ostrość samego zdjęcia, a drugi o odpowiednie rozmywanie tła fotografowanej sceny. W telefonie mamy także 5,5” ekran FHD, mocny procesor, 3GB RAM i 32GB pamięci wbudowanej. Telefon obsługuje DualSIM.

telefony z dwoma aparatami

LG G6

Model G6 to wyjątkowo udany telefon w ofercie firmy. Ze względu na jego sukces to właśnie ten model został ubogacony o podwójny aparat. Pole widzenia 71 stopni, f/1.8, OIS i autofokus z detekcją fazy. Pole widzenia drugiego obiektywu wynosi aż 125 stopni przy przesłonie f/2.4. Oba aparaty posiadają rozdzielczość 13 MPix, co dzisiaj należy uznawać za standard rynkowy.

iPhone 7

W jabłkowym produkcie znajdziemy dwa aparaty o rozdzielczości 12 MPix każdy. Pierwszy z aparatów posiada obiektyw szerokokątny, a drugi jest przeznaczony do pracy w roli teleobiektywu. Co ciekawe, w urządzeniu mamy dwukrotny zoom optyczny.

Powyższe cechuje model iPhone 7. W nowszych modelach 8 dołożono do tych samych aparatów jeszcze stabilizację optyczną.

Co poza nimi?

To nie wszystkie telefony z dwoma obiektywami. Na rynku znajdziemy ich już całkiem sporo. Na uwagę oprócz wymienionych na pewno zasługują jeszcze Xiaomi Mi 6 oraz urządzenia z serii Xiaomi Redmi Pro. W Chinach można też dostać phablet z dwoma aparatami marki Lenovo, właściciela Motorolli.

Odwiedź również stronę naszego sponsora, firmy PROTOTU wyspecjalizowanej w fotografii produktowej.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Pokrowiec pancerny na telefon

Znalezienie odpowiedniego etui do telefonu nie jest wcale prostą sprawą. Należy bowiem brać pod uwagę wiele...