• 17 lipca 2024

Samsung Galaxy A6 czy A6 Plus? Sprawdź różnice

Samsung Galaxy

Popularny telefon Samsung Galaxy A6 ma swojego brata bliźniaka w postaci modelu A6+. Nie są to jednak bliźnięta identyczne. Wersja plus jest oczywiście większa, lecz to nie koniec różnic.

Galaxy A6 – charakterystyka modelu

Samsung Galaxy A6 to mocny gracz na liście telefonów ze średniej półki cenowej. Jego znakami rozpoznawczymi są:

  • bardzo dobry wyświetlacz AMOLED,
  • funkcjonalnie zaprojektowana, metalowa obudowa,
  • obsługa dwóch kart SIM.

Model standardowy można kupić obecnie za nieco poniżej 1000 złotych. Model A6+ to zaś wydatek około 1250 złotych. Na czym polega różnica?

Większy, cięższy, wygodniejszy?

Patrząc na oba telefony z zewnątrz, od razu dostrzeżemy różnice. Samsung Galaxy A6 jest znacznie mniejszy (149.9 x 70.8 x 7.7 mm) w porównaniu do A6+ (160.2 x 75.7 x 7.9 mm). Biorąc go w dłoń, poczujemy kolejną różnicę: jest też sporo lżejszy (159 g) w porównaniu do wersji plus (186 g). W pierwszym przypadku musimy zadowolić się wyświetlaczem o przekątnej 5,6 cala (79,6 cm2), podczas gdy w drugim mamy do dyspozycji aż 6 cali (91,4 cm2). Mniejszy telefon oferuje niezłą rozdzielczość 720 x 1480, podczas gdy większy to już 1080 x 2220 pikseli. Wybór pomiędzy A6 a A6+ zależy więc od indywidualnych upodobań. Na większym telefonie łatwiej się czyta, lepiej ogląda zdjęcia, czy korzysta z mediów społecznościowych. Niestety możemy zapomnieć o wygodnym zmieszczeniu go w kieszeni czy małej torebce.

Bliźniaki tylko na zewnątrz?

Samsung Galaxy A6 pracuje dzięki ośmiordzeniowemu układowi Exynos 7870 Octa, podczas gdy w A6+ zastosowano inne, bardziej wydajne, rozwiązanie ośmiordzeniowe – Qualcomm SDM450 Snapdragon 450. Nie różni się natomiast ilość pamięci RAM (4GB). Kupując telefon z plusem, będziemy mogli korzystać z kilku pomniejszych nowinek od Samsunga (takich jak tryb Always on Display). W gruncie rzeczy w codziennym użytkowaniu trudno będzie odczuć te różnice. Na przykład nieco wydajniejszy układ przestaje być atutem, gdy będzie musiał obsłużyć większy wyświetlacz.

Drugi aparat?

Różnicą pomiędzy modelem A6 a A6+ jest też przedni aparat. Pierwszy posiada obiektyw 16 MP (f/1.9, 26 mm), a model z plusem dysponuje matrycą 24 MP. Pozostałe parametry optyczne pozostają bez zmian. Jest to niewątpliwie przewaga większego telefonu, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy minimalna różnica w jakości zdjęć ma dla nas decydujące znaczenie.

W skrócie

Samsung Galaxy A6 to bardzo dobry telefon ze średniej półki cenowej. Jest sporo tańszy od flagowców. Oba warianty możemy nabyć za rozsądne pieniądze. Rozwiązanie z plusem, czyli większy bliźniak A6, to telefon dla lubiących obcować z naprawdę dużymi telefonami. Pod względem pozostałych parametrów przeciętny użytkownik nie powinien dostrzec żadnych różnic. Oba telefony zasługują jednak na rekomendację.

 

Materiał zewnętrzny

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...