• 30 maja 2024

Zegarek, który motywuje do aktywności

Jeszcze do niedawna od zegarków naręcznych wymagano głównie precyzyjnego odmierzania czasu. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się inteligentne zegarki, które współpracują ze smartfonami. Korzystanie z nich daje użytkownikowi dostęp do szeregu przydatnych funkcji oraz informacji. Tego rodzaju sprzęt jest szczególnie chętnie wybierany przez osoby aktywne fizycznie.

Jakie funkcje powinien posiadać smartwatch?

Smartwatche, bo o nich mowa na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tradycyjnych elektronicznych zegarków. Wyposażone są w bransoletkę lub pasek, tarczę oraz cyfrowy wyświetlacz wskazujący aktualną godzinę. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Nowoczesne produkty oferowane przez renomowanych producentów to zaawansowany technicznie sprzęt, który swą funkcjonalnością bardziej przypomina miniaturowy smartfon niż tradycyjny czasomierz. 

Klasyczny zegarek zasilany jest niewielką baterią, którą po rozładowaniu należy wymienić na nową. Smartwatch, podobnie jak telefon wyposażony jest w akumulator, który magazynuje energię wystarczającą na kilka lub kilkanaście dni. Po upływie tego czasu konieczne jest jego naładowanie. Charakterystyczną cechą inteligentnego zegarka jest też kolorowy, dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości przystosowany do wyświetlania wielu różnorodnych informacji.

Do podstawowych funkcji każdego smartwatcha należy zaliczyć możliwość uzyskiwania informacji o przychodzących połączeniach, sms-ach, e-mailach, a także wiadomościach wysyłanych z mediów społecznościowych. Dzięki komunikatom pokazywanym na wyświetlaczu, użytkownik, nie musi za każdym razem wyjmować smartfona, by przekonać się, kto do niego dzwoni lub pisze. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się m.in. podczas prowadzenia aktywności fizycznej, takiej jak bieganie. W sprzedaży dostępne są także smartwatche, umożliwiające zainstalowanie wirtualnej karty e-sim. Dzięki takiemu rozwiązaniu inteligentny zegarek zamienia się w telefon, pozwalając na odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych.

Przydatną funkcją smartwatchów jest także możliwość zdalnej obsługi aparatu znajdującego się w smartfonie. Osoby, które pragną zrobić sobie zdjęcie, mogą ustawić telefon w stabilnym miejscu i w odpowiednim momencie za pomocą zegarka uruchomić samowyzwalacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby proszenia osoby trzeciej o wykonanie fotografii. Z poziomu zegarka możliwe jest także sprawdzanie aktualnej pogody oraz monitorowanie podstawowych czynności życiowych organizmu użytkownika. 

smartwatch

Zegarek sportowy dla niej i dla niego

Smartwatche to urządzenia tworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie. W sprzedaży dostępne są modele przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Urządzenia dostępne w sprzedaży mogą różnić się między sobą zarówno funkcjonalnością, jak i wyglądem zewnętrznym. Charakterystyczną cechą inteligentnych zegarków jest możliwość korzystania z różnych wzorów wyświetlaczy. Odpowiednio dobrany sprzęt stanowi znakomite uzupełnienie każdej sportowej stylizacji i może z powodzeniem zastąpić tradycyjny sportowy zegarek.

Podstawowe narzędzia przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie to licznik kroków, pulsometr umożliwiający monitorowanie tętna podczas treningów oraz pulsoksymetr sprawdzający saturację, czyli poziom nasycenia krwi tlenem. Dane zbierane przez urządzenie podczas aktywności przesyłane są do aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może precyzyjnie analizować swoje wyniki i postępy. Ciekawą funkcją niektórych inteligentnych zegarków jest motywator, który przypomina o aktywności ruchowej i mobilizuje użytkownika do bicia swoich rekordów życiowych.

Panie z pewnością docenią funkcję umożliwiającą śledzenie cyklu menstruacyjnego, która pozwala wyznaczać fazy płodności oraz przewidywalny czas kolejnej miesiączki. Na uwagę zasługuje także analizator poziomu stresu. W sytuacji, gdy urządzenie wykryje, że użytkownik jest nadmiernie zestresowany, zachęci go do wykonania ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych.

Inteligentne zegarki przeznaczone dla kobiet i mężczyzn aktywnych fizycznie to konstrukcje lekkie i wytrzymałe. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że urządzenia wykazują dużą odporność na zmienne warunki atmosferyczne. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli oferowanych przez mniej lub bardziej znanych producentów. Warto pamiętać, że tylko certyfikowane produkty pochodzące od renomowanego producenta są w pełni bezpieczne dla użytkowników, a prezentowane przez nie wyniki pomiarów są wiarygodne i zgodne z rzeczywistością. Koszt zakupu najprostszych modeli wynosi kilkaset złotych. Za najbardziej zaawansowany technicznie sprzęt trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...