• 25 czerwca 2024

Kupujemy kuchenkę mikrofalową. Na co zwrócić uwagę?

kuchenka mikrofalowa

Kto raz skorzysta z kuchenki mikrofalowej ten wie, jak bardzo ten niepozorny sprzęt AGD przydaje się w domu. Zarówno w awaryjnych sytuacjach, kiedy wracamy do domu głodni i chcemy szybko coś przekąsić, jak i na co dzień, kiedy mikrofalówka zastępuje nam kuchnię gazową, piekarnik, grill czy nawet parowar. Warto więc wiedzieć, na jakie parametry tego urządzenia zwrócić uwagę, by kuchenka mikrofalowa spełniała swoje zadanie przez lata.

Co potrafi kuchenka mikrofalowa?

Oczywiście głównym zadaniem mikrofalówki jest szybkie podgrzanie dania. Ale to urządzenie potrafi o wiele więcej. Podejmując decyzję, jaki model kupić, dobrze jest przyjrzeć się dodatkowym funkcjom sprzętu. Jakich szukać?

Rozmrażanie

Jedna z podstawowych funkcji mikrofali. Przydaje się, gdy chcemy szybko usmażyć zamrożone pierogi czy warzywa do zupy.

Grill

Tę opcję również znajdziemy w wielu modelach. Kuchenki z tą opcją są wyposażone w dodatkową grzałkę. W ten sposób przygotują dobrą mrożoną pizzę czy grillowane mięso.

Gotowanie na parze

Funkcja, dzięki której możemy wykreślić parowar z listy zakupów. Mikrofalówki posiadające tę opcję pomogą przyrządzić zdrowe dania bez dodatku oleju.

Crisp

Funkcja nadająca kruchości potrawom. Można włączyć ją, przygotowując frytki, pizzę i każde inne danie, któremu chcemy nadać dodatkową teksturę.

Mnogość funkcji w kuchenkach mikrofalowych potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nie wiesz jaki model wybrać? Sprawdź polecane kuchenki mikrofalowe na Neo24.pl.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kuchenki mikrofalowej?

Dodatkowe funkcje są przydatne, jednak podstawą, na którą należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji, jaką kuchenkę mikrofalową kupić, są jej parametry. Przyglądając się poszczególnym modelom, poczytaj  o:

  • Mocy. To podstawa w przypadku każdego sprzętu AGD. Im większa, tym szybciej dania będą ciepłe. Mikrofalówki o większej mocy działają też krócej, przez co zużycie energii jest mniejsze.
  • Pojemności. Ważny jest zarówno rozmiar urządzenia, który powinien wpasować się w zamysł kuchni, jak i jego pojemność. Większa będzie potrzebna wtedy, gdy planujesz podgrzewać nie tylko poszczególne elementy żywności, ale i złożone dania. Jeżeli chcesz gotować dla całej rodziny lub przygotowywać większe gabarytowo dania, np. całego kurczaka, wybierz kuchenkę o pojemności co najmniej 25 l.
  • Zabezpieczeniach. Szczególnie wtedy, gdy w pobliżu mikrofalówki mogą znaleźć się dzieci. Warto, by kuchenka automatycznie wyłączała się po otworzeniu drzwiczek. Niektóre modele wyposażono również w blokadę, która uniemożliwia przypadkowe włączenie np. przez dziecko.
  • Jakości wykonania. Wielu producentów decyduje się na pokrycie wnętrza kuchenki mikrofalowej emalią. To tanie wykończenie, a jednocześnie praktyczne i proste do utrzymania w czystości. Minusem jest podatność emalii na korozje. Bardziej wytrzymałym surowcem jest stal, która oprócz łatwości w czyszczeniu charakteryzuje się odpornością na zarysowania.

Produkt powstał we współpracy ze specjalistami Neo24.pl https://www.neo24.pl/

 

Materiał zewnętrzny

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...