• 30 maja 2024

Smartfony Huawei - niesamowity smartfon dla każdego

telefony Huawei

Ogromny potentat na międzynarodowym rynku nowych technologii, chińska firma Huawei, wkroczyła w sferę smartfonów na wzór wejścia smoka. W końcu nazwa korporacji, w wolnym tłumaczeniu z języka chińskiego, oznacza „wspaniałe osiągnięcie” lub „Chiny potrafią”.

W Polsce telefony marki Huawei stają się coraz bardziej powszechne i obok Samsunga oraz Apple’a są trzecim najczęściej wybieranym producentem przez użytkowników. Czy rzeczywiście ich smarftony są tak dobre i niezawodne, czy może ich popularność związana jest bardziej z gwiazdami sportu, które je reklamują? Czy potrafią zaprzeczyć pejoratywnemu skojarzeniu z produktami słabej jakości spod znaku „made in China”?

Smartfony z wioski rybackiej

Historia Huawei przypomina amerykańskie legendy z serii „od pucybuta do milionera”, z tym że wydarzyła się w małej wiosce chińskiej o nazwie Shenzhen. To właśnie tam, po ustanowieniu przez rząd na tym terenie specjalnej strefy ekonomicznej, powstała w 1987 roku firma Huawei. Zaczynała od branży związanej z eksportem i importem przełączników sieciowych i ogólnego sprzętu służącego do komunikacji. Przełom i otwarcie na wielkie przetargi nastąpiły z nastaniem XXI wieku wraz z budową sieci przesyłowych w Danii i USA.

Po ponad 30 latach Huawei urosło do największej na świecie firmy w sektorze ICT, który jest związany głównie z zapewnieniem komunikacji między telefonami. Obecnie chiński gigant jest wart 40 mld dolarów i zatrudnia ponad 150 tysięcy osób na całym świecie. Od 10 lat goni największych graczy na rynku smartfonów i choć jeszcze nikt nie odważył się uznać jego zwycięstwa, wielu kibicuje Huawei jako czarnemu koniowi w tej zaciekłej rywalizacji.

Ascend P1S – linia telefonów, od której wszystko się zaczęło

Tak naprawdę Huawei weszło na scenę smartfonów już w 2009 roku, ale w pełni zaprezentowało swoje możliwości w 2012 roku podczas CES 2012 w Las Vegas. Wtedy premierę miał model Ascend P1S, który zachwycił wszystkich użytkowników nowoczesnym designem oraz mocno „odchudzoną” sylwetką. Obecnie uznaje się, że większość późniejszych telefonów Huawei wzięło swój początek właśnie w tej linii.

smartfon Huawei

Zaawansowane funkcje i niesłychana precyzja wykonania

Współczesne smartfony Huawei nie mają nic wspólnego z chińskimi niedbałymi produktami, których jakość jest podejrzana. Są to bardzo precyzyjne urządzenia spełniające najwyższe standardy zarówno od strony oprogramowania jak i estetyki sprzętu. Od 2016 roku w kooperację z chińską firmą weszła niemiecka Leica, która udziela swojego know-how w zakresie soczewek do aparatów w telefonach.

Można zatem spodziewać się najwyższej jakości zdjęć i traktować smartfony Huawei jak dobrze zaprojektowane, multifunkcjonale urządzenia. Oprogramowanie, mimo że oparte na Androidzie, zdradza inspiracje iOS, które Huawei podpatruje i zwinnie przenosi na system swoich telefonów, tworząc tym samym bardzo praktyczną hybrydę o zaawansowanych możliwościach.

Honor – submarka na każdą kieszeń

Od 2013 roku Huawei postanowiło otworzyć się na młodszych odbiorców i powalczyć o uwagę klientów o średnim portfelu. Proponuje telefony w przystępnym przedziale cenowym konkurując z takimi markami jak Xiaomi lub Meizu. Smartfony spod znaku Honor proponują o wiele więcej funkcji niż ich konkurencja z tej samej półki cenowej.

Jak pokazują ostatnie lata, Huawei rozwija się w prawdziwie chińskim tempie i zdobywa zaufanie coraz większej rzeszy klientów na całym świecie. Ich smartfony z powodzeniem mogą konkurować z najpopularniejszymi markami, a w przyszłości może to one będą wyznaczać trendy w świecie urządzeń mobilnych.

Więcej na stronie sklepu dragonist.pl

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...