• 25 czerwca 2024

Jakie wartości są brane pod uwagę przy obliczaniu składki ubezpieczeniowej naszej nieruchomości?

Mając nieruchomość, zależy nam na tym, aby była chroniona, ponieważ różne sytuacje mogą się zdarzyć. W momencie, gdy nasz dom zostanie uszkodzony z powodu jakiś gwałtownych zjawisk pogodowych, to otrzymamy odszkodowanie na pokrycie kosztów naprawy elementów, które uległy uszkodzeniu w czasie na przykład trąby powietrznej. Warto sprawdzić, na jaką kwotę jest dokładnie ubezpieczony budynek oraz zobaczyć, w jakich przypadkach możemy liczyć na rekompensatę, gdy stanie się coś złego na naszej posesji.

W jaki sposób wybrać dobrego ubezpieczyciela, gdy chcemy zabezpieczyć swoją nieruchomość na wypadek jakiś nieprzewidzianych zdarzeń?

Warto zawsze porównać oferty poszczególnych ubezpieczycieli i wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję, która będzie dla nas najbardziej satysfakcjonująca.  W sieci możemy również znaleźć takie narzędzie jak ubezpieczenie nieruchomości - kalkulatorktóre pozwoli nam obliczyć, ile będziemy musieli w przybliżeniu zapłacić za ubezpieczenie swojego budynku. Na tego typu stronie możemy wpisać więcej informacji o naszym przedmiocie ubezpieczenia, przez co będziemy mieli dokładnie oszacowaną kwotę, jaką musimy wydać na takie zabezpieczenie naszej nieruchomości. 

Przy ubezpieczaniu nieruchomości sami będziemy musieli podać wartość naszego budynku

Dobre oszacowanie wartości budynku jest kluczowe, aby zostało nam wypłacone odszkodowanie, gdy dojdzie do pożaru lub zalania naszej nieruchomości. Zależy nam na tym również, aby nie przepłacać za polisę ubezpieczeniową, ale nie powinniśmy również zaniżać wartości naszego mienia. Często to do nas należy obowiązek wyceny nieruchomości i podania jej podczas ubezpieczania mieszkania. Firma ubezpieczeniowa może dokonać sprawdzenia, jaka jest rzeczywista kwota za dom, gdy dojdzie tam do jakiejś szkody, za którą ubezpieczyciel będzie miał zadanie wypłacić nam świadczenie, które nam przysługuje. W przypadku, gdy chcemy znać prawdziwą wartość naszego budynku, to możemy poprosić o pomoc rzeczoznawcę majątkowego, który po dokładnych oględzinach poda nam finalną rzeczywistą cenę. Jego wycena będzie jednak niezbędna, gdy będziemy chcieli:

- przejąć mieszkania w drodze spadku

- potwierdzić wartość naszej nieruchomości przed Urzędem Skarbowym

- wziąć kredyt na mieszkanie

Polecamy poczytać o polisach ubezpieczeniowych mieszkania na stronie internetowej https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ile-kosztuje-ubezpieczenie-mieszkania/50.html.

Dobry pomysłem jest też po prostu spojrzenie na oferty poszczególnych mieszkań na sprzedaż w naszej okolicy, które mają podobny standard. W takim przypadku zorientujemy się, ile mniej więcej jest wart nasz budynek, dzięki czemu będziemy mogli podać taką kwotę przy ubieganiu się o ubezpieczenie. Kiedy będziemy chcieli poznać cenę rynkową za nieruchomość, to można skorzystać z usług pośrednika nieruchomości, który dokładnie oszacuje taką kwotę. Gdy nie doszacujemy kwoty ubezpieczenia, to możemy niestety nie dostać tylu pieniędzy, aby starczyło na pokrycie wszystkich szkód wywołanych przez dane zjawisko.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować