• 30 maja 2024

Mikrofala – niezbędnik w każdym domu

mikrofala

Mikrofalówka to niezbędne, niezawodne i przydatne urządzenie. Dzięki niej szybko odgrzejesz każdy posiłek, podgrzejesz mleko dla dziecka, a nawet upieczesz babeczki. Wyobrażasz sobie pracę w kuchni bez tego niezastąpionego sprzętu, a może, zamiast kuchenki mikrofalowej wolisz korzystać z piekarnika? Z naszego artykułu dowiesz się, jaką kuchenkę mikrofalową wybrać, i jakie funkcjonalności w mikrofalówce są niezbędne. Zaczynamy!

Jakiej mikrofalówki potrzebujesz?

Z pewnością przyda Ci się urządzenie, które jest niezawodne. Pytanie jednak, jak sprawdzić niezawodność kuchenki mikrofalowej? Na początku należy sprawdzić i przeanalizować moc kuchenki mikrofalowej. Jeżeli jej moc – wyrażana w watach jest za niska, czyli poniżej 700 W, Twoje potrawy mogą podgrzewać się nierównomiernie, a ciągłe nastawianie trybu grzania może doprowadzić do przegrzania urządzenia. Kolejnym ważnym parametrem podczas wyboru kuchenki mikrofalowej jest jej wielkość. Nie każda kuchenka mikrofalowa spełni Twoje oczekiwania. W za małej komorze nie podgrzejesz mięsa w naczyniu żaroodpornym, gdyż rozmiar naczynia uniemożliwi poprawne kręcenie się talerza w kuchenne, a tym samym potrawa nie podgrzeje się równomiernie. Bardzo ważne jest sprawdzenie, czy kuchenka mikrofalowa ma dodatkowe funkcje, takie jak grillowanie, gotowanie na parze i rozmrażanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kuchenek mikrofalowych zajrzyj tu: (https://www.neo24.pl/duzeagd/kuchniewolnostojace.html).

Kiedy przyda się konwekcyjna kuchenka mikrofalowa?

Nie wszyscy w kuchni mają piekarnik. Najczęściej jednak zdarza się to w wynajmowanych mieszkaniach studenckich. W takiej sytuacji najlepiej zainwestować w konwekcyjną kuchenkę mikrofalową, która spełni funkcję piekarnika. Posiada ona dodatkowy element grzewczy – budowany opiekacz konwekcyjny, dzięki któremu upieczesz ciasto czy chleb. Każda potrawa włożona do komory mikrofalówki, po nastawieniu odpowiedniego programu staje się chrupiąca na wierzchu i równomiernie upieczona w środku. Atutem kuchenki mikrofalowej z opiekaczem jest krótszy czas pracy urządzenia, niż w przypadku tradycyjnego piekarnika.

Czy funkcja grilla w kuchence mikrofalowej jest przydatna?

Funkcja grilla to doskonałe rozwiązanie dla miłośników chrupkiego i jednocześnie soczystego mięsa. Wegetarianie natomiast, mogą przygotować w mikrofali z funkcją grilla aromatyczne i chrupiące warzywa, które mogą skomponować z ziołowym sosem.

Jakie grille mam do wyboru?

W kuchenkach mikrofalowych zastosowano dwa rozwiązania:

  1. Spiralę grzejną, która umiejscowiona jest w górnej części komory kuchenki mikrofalowej. Jest to rozwiązanie stosowane w tańszych modelach kuchenek. Sposób zamontowania spirali sprawia, że wnętrze kuchenki trudniej jest utrzymać w czystości, a sama spirala jest trudna w wyczyszczeniu ze względu na specyfikę jej skręcenia. Podczas mycia części grzejnej należy pamiętać o tym, że cała spirala emituje ciepło i przez chwilę nieuwagi można się poparzyć.
  2. Grill kwarcowy to rozwiązanie zapewniające komfort użytkowania urządzenia. Lampy kwarcowe są umieszczone we wnętrzu obudowy kuchenki mikrofalowej i zapewniają równomierne grillowanie potrawy. Kuchenka mikrofalowa z tą technologią zużywa mniej energii elektryczne do przygotowania potrawy i jest bezpieczniejsza w użytkowaniu.

 

Materiał zewnętrzny

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jaki kabel USB C wybrać?

​ Kable USC typu C są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach w celu ich ładowania oraz przesyłu danych...

Jaki odtwarzacz DVD wybrać?

Choć oglądanie filmów na odtwarzaczu DVD nie jest już tak popularne jak kiedyś, to rozwiązanie z pewnością...