• 17 lipca 2024

Wyjątkowe dodatki do wnętrz

Plastik to bardzo uniwersalny materiał – meble i akcesoria wykonane z tego surowca mogą pięknie współgrać z pomieszczeniami zaaranżowanym w nowoczesnym stylu.

W stylu pop-art

Z wykorzystaniem plastikowych mebli i dodatków możemy urządzić między innymi mieszkanie w stylu pop-art. Choć ma on już swoje lata, to wciąż uchodzi za nowoczesny i stojący w kontrze do wnętrz klasycznych. Najbardziej charakterystyczną cechą tego stylu jest wielobarwność – w jednym miejscu mogą spotkać się różne kolory, tworząc wyjątkowe połączenie. Pop-art wyrósł z konsumpcjonizmu i jest efektem zachwytu nad rzeczami codziennego użytku, które wyniósł do rangi sztuki. Czerpie także z kolorowego świata reklam i neonów. Krzesła plastikowe czarne zestawione z kontrastowymi dodatkami dają wyrazisty efekt, który idealnie wpisuje się w ten wyjątkowy styl. Plastikowe meble mogą ocierać się o kicz, ale we wnętrzu, do którego pasują stylistycznie, stają się hitem. Elementy wyposażenia wnętrz w stylu pop-art możemy zestawić z klasycznymi meblami, ale także z nowoczesnymi, które obecnie cieszą się dużą popularnością.

Najsłynniejszym przedstawicielem pop-artu był oczywiście Andy Warhol, a reprodukcje jego obrazów ciągle zajmują zaszczytne miejsce w mieszkaniach miłośników tego stylu. Zwłaszcza te najbardziej znane – jak portrety Marilyn Monroe czy wizerunek puszki zupy Campbell. W stylu pop-art można urządzić nie tylko mieszkanie, ale też siedzibę firmy, gdzie doskonale sprawdzą się krzesła plastikowe do biurka.

Nowocześnie i stylowo

Plastik to materiał, z którego wykonuje się także krzesła i dekoracje reprezentujące styl glamour. W takim salonie czy sypialni dobrze widziane jest wszystko, co się błyszczy, lśni i zachwyca gładkością. Te warunki spełnia nie tylko szkło, ale też plastik lub podobne do niego tworzywa sztuczne. Krzesła plastikowe w stylu glamour mogą przypominać wyglądem te znane z dawnych dworków czy pałaców. Będą pasować zarówno do jadalni czy salonu, jak i kuchni oraz sypialni. We wnętrzu w stylu glamour nie powinno zabraknąć czarnych elementów, choć tę barwę należy wykorzystywać z umiarem. W mieszkaniu urządzonym w tym bardzo kobiecym stylu dominują takie kolory jak wszelkie odcienie różu i fioletu, które w zestawieniu z czernią dają bardzo elegancki efekt.

Krzesło plastikowe różowe powinno zajmować honorowe miejsce tam, gdzie rządzi styl glamour. Będzie ono jego znakiem rozpoznawczym i na pewno nie pozostanie niezauważone. Praktyczną funkcję spełni między innymi w kuchni, gdzie zapewni nam chwilę wytchnienia podczas pracy – ale to niejedyne jego zastosowanie. Możemy ustawić je także w kobiecej sypialni – w pobliżu toaletki, która jest charakterystycznym meblem dla stylu glamour. Dzięki projektantom mebli plastik stał się materiałem eleganckim, który jest ozdobą nawet najbardziej wytwornych salonów. Krzesła plastikowe są nie tylko modne, ale też wyjątkowo lekkie. Są również dostępne w wielu różnorodnych kolorach i wzorach.

Plastik, prostota, minimalizm

W mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym plastikowe krzesła też znajdą swoje miejsce. Takie wnętrza charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością, ale też prostotą i minimalizmem. Zakup każdego mebla i innego elementu wyposażenia powinien być dobrze przemyślany, bo w tak zaaranżowanym wnętrzu nie ma miejsca na rzeczy zbędne. Krzesła plastikowe na metalowych nogach idealnie wpisują się w ten minimalistyczny styl, bo są praktyczne i charakteryzują je prostota. Nowoczesny styl jest swego rodzaju przeciwieństwem do wnętrz tradycyjnych – bogato zdobionych, urządzonych z przepychem, ale mało praktycznych. To odpowiedź na potrzeby współczesnych czasów, w których jesteśmy zapracowani i zabiegani, więc chcemy, aby mieszkanie zapewniało nam przede wszystkim relaks, a nie dodatkowe obowiązki. Nowoczesne krzesła plastikowe białe pozwolą nam zaaranżować kuchnię czy jadalnię, które bez problemu wpiszą się w ten styl. Wizualnie powiększą niewielką przestrzeń, ale nie musimy się ich obawiać, jeżeli nasze mieszkanie ma duży metraż – biel jest bowiem kolorem uniwersalnym.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować