• 25 czerwca 2024

Czym kosić trawę? Wybieramy kosiarki ogrodowe

kosiarka

Każdy kto chce mieć doskonały trawnik przy swoim domu powinien mieć także dobra kosiarkę. Czym więc powinno się kosić trawę? Jakie kosiarki do ogrodu warto wybrać? Jakie urządzenie będzie odpowiadać potrzebom? Z nami wybierzesz dla siebie dobra kosiarkę do ogrodu.

Ręczne kosiarki ogrodowe

Pracują cicho, ponieważ będą napędzane pracą mięśni osoby, która odpowiada za obsluge. Nadają się do małych trawników do 100 metrów kwadratowych. Przydają się na działkach miejskich, gdzie będzie równe podłoże. Konstrukcja bębnowa, noże mocowane do poprzecznej osi obracają się razem z ruchem kół. Jeśli będą dobrze naostrzone sa w stanie ciąć bez szarpania, trawa będzie gładka i nie będzie przysychać.

Kosiarki elektryczne do ogrodu

Sprawdzają się one w małych i średnich ogrodach. Szerokość koszenia wynosi między 32 a 48 cm. Lżejsze oraz cichsze niż spalinowe, maja mniejszą moc, pracują jedynie po podłączeniu do prądu, dlatego będą one ograniczone dostępem do gniazda elektrycznego w ogrodzie i przewodu kabla. Przewiduje się połączenie ze źródłem prądu przy pomocy przedłużacza. Zaczep kabla elektrycznego jest elementem, który sprawia, że będzie można kontrolować położenie przewodu w trakcie pracy, można chronić się przed jego uszkodzeniem i wyciągnięciem z gniazda przypadkowym. Elektryczna kosiarka powinna mieć bezpiecznik przeciążeniowy, który będzie chronił przed przegrzaniem i zniszczeniem.

Kosiarki akumulatorowe do ogrodu

Dzięki akumulatorowi będą pracować cicho bez podłączenia do sieci. Wadą jest to, że czas aktywności jest ograniczony do kilkudziesięciu minut. Jednak stosowany litowo – jonowy akumulator dość szybko się ładuje można więc go doładować. W starszych typach najpierw musiał się całkowicie rozładować zanim można było dokonać ładowania.

kosiarka ogrodowa

Kosiarki spalinowe do ogrodu

Kosiarki z mocą około 3,5 do 75, KM. Element tnący ma szerokość między 46 a 53 cm. Nadaje się do pielęgnacji nawet dużych powierzchni. Minusem jest to, że hałasują, produkują spaliny i trzeba uzupełniać paliwa. Oprócz tego konieczna jest wymiana oleju oraz filtrów, pielęgnowanie cylindra silnika. Nie będzie nadawać się do koszenia na stokach przy spadku większym niż 20%. W przypadku mniejszych powierzchni będą się sprawdzać pchane kosiarki. Natomiast lżejsze w prowadzeniu i nie wymagające wysiłku urządzenia mają napęd na koła. Jeśli teren jest pofałdowany i duzy można wybrać kosiarkę z napędem na cztery koła.

Dobrze jeśli prędkość pracy będzie można regulować przekładnią. Rozrusznik silnika powinien być umieszczony tak, by nie trzeba było się schylać. Warto wybrać model z rozwiązaniem, który ułatwi uruchomienie silnika, elektroniczny zapłon czy automatyczne ssanie.

Kosiarki automatyczne do ogrodu

To kosiarki, które czerpią energię z akumulatora i pracują bez udziału. Można je programować dowolnie, działać będą w nocy czy w dzień. Poruszają się stale po terenie wyznaczonym specjalnym przewodem rozłożonym na ziemi, sprawnie przycinają źdźbła. Same określają, kiedy potrzebują energii i udają się wtedy do stacji ładowania.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować