• 25 czerwca 2024

Ssawki do odkurzacza – jaki zestaw końcówek warto posiadać?

Przed Tobą kupno nowego odkurzacza? To dobra okazja, żeby nabyć sprzęt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i lepiej niż stary odkurzacz poradzi sobie z uporczywym kurzem i brudem. Producenci dodają obecnie do urządzeń wiele akcesoriów ułatwiających sprzątanie. Jakie ssawki do odkurzacza warto mieć w swoim domowym asortymencie?

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie ssawki przydadzą Ci się, jeśli w domu nie masz dywanów,
  • jakich końcówek do odkurzacza potrzebujesz do odkurzenia różnych rodzajów dywanów,
  • jaka ssawka będzie niezastąpiona, gdy masz w domu czworonoga lub małe dziecko.

Nowe odkurzacze workowe i bezworkowe są wyposażone w wiele przydatnych akcesoriów, których przeznaczenie początkowo może być niejasne. Zobacz, jakie rodzaje ssawek przydadzą się w Twoim domu w zależności od Twoich potrzeb.

Ssawki do parkietu – aby czyścić równie dokładnie co mop!

Inaczej czyścisz dywany, a inaczej pielęgnujesz drewniane podłogi – to oczywiste. Dlatego również w trakcie odkurzania zaleca się używanie innych ssawek do różnych rodzajów posadzki. Jeśli pomieszczenia w Twoim domu zostały wyłożone naturalnym lakierowanym lub woskowanym drewnem, bardzo ważne jest to, aby nie zarysować ich szczotką odkurzacza.

Z myślą o powierzchniach tego typu powstały ssawki do parkietu. Zazwyczaj są one wyposażone w podstawę wykonaną z włosia, która sprawia, że szczotka miękko sunie po posadzce i nie rysuje jej żadnym twardym elementem. Ponadto włosie szczotki pomaga zgarnąć z gładkiej powierzchni kurz – a więc zbiera również te drobinki brudu, których nie można dostrzec gołym okiem.

Większość modeli odkurzaczy posiada również tzw. uniwersalną ssawkę do odkurzacza wyposażoną w przyciski, dzięki którym w zależności od zapotrzebowania możesz wysunąć lub wsunąć włosie. Tego typu szczotki nadają się do odkurzania zarówno dywanów, jak i gładkich podłóg.

Ssawki do dywanów i tapicerek – aby odkurzyć każdy zakamarek

Aby odkurzyć dywany i wykładziny, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie szczotka uniwersalna ze schowanym włosiem. Jeśli jednak chcesz dokładniej usunąć z dywanu uporczywe okruchy, warto przeczesać go ssawką z wyciągniętym włosiem.

Do odkurzania kanap, obić krzeseł i foteli oraz innych tapicerowanych mebli przydadzą Ci się ssawka tapicerska i szczotka wielofunkcyjna. Budowa tej pierwszej została dostosowana do tego, aby czyszczenie tapicerki było znacznie wygodniejsze. Ma niewielkie rozmiary i szeroką końcówkę, co zapewnia silniejsze ssanie niż w przypadku większych szczotek.

Ssawka wielofunkcyjna została zakończona okrągłą, małą szczotką ze sztywnym włosiem. Dzięki niej skutecznie pozbędziesz się uporczywych zabrudzeń np. z oparć foteli, na których przez długi czas gromadziły się grube warstwy kurzu.

Ssawki do odkurzacza do zadań specjalnych

W Twoim domu mieszka pies lub kot, który stale gubi futro? A może zmagasz się z ruchliwym kilkulatkiem, który w ciągu sekundy potrafi zmienić salon w prawdziwe pobojowisko? Przy sprzątaniu potrzebujesz zatem dodatkowej pomocy. Wybierz dostępne w wybranych modelach odkurzaczy:

  • szczotkę do usuwania sierści zwierząt – dzięki małej, ale szerokiej końcówce zakończonej silikonowymi ząbkami, które skutecznie zbierają sierść z dywanów i obić,
  • turboszczotkę – wyjątkowo silna ssawka wyposażona w obrotowy wałek, który obraca się przy włączonym odkurzaczu. Pomaga usunąć wyjątkowo uporczywe zabrudzenia takie jak okruchy z dywanu z długim włosiem czy drobinki papieru z wykładziny.

Wiesz już, do czego służą poszczególne ssawki do odkurzacza. Wejdź na stronę www.zelmer.pl i wybierz urządzenie, dzięki któremu sprzątanie stanie się dziecinnie proste.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować